Boston - Ottawa 2:3 PPStav série 2:4Smolař Pastrňák! Pro Boston a Toronto po prohrách skončila sezóna

Útočník Bostonu David Pastrňák se v šestém zápase 1. kola play off hokejové NHL proměnil ve smolaře. Dvacetileté křídlo sedělo v prodloužení na trestné lavici, kde si odpykávalo dvouminutový trest za držení. Ottawa poskytnutou výhodu využila a zásluhou Clarka MacArthura vyhrála 3:2 a celou sérii ovládla 4:2 na zápasy. Ve druhém kole se Senators utkají s Rangers. Sezóna skončila také Torontu, které počtvrté podlehlo Washingtonu, tentokrát 1:2 v prodloužení a celkově 2:4. Vítězný gól vstřelil Marcus Johansson. Na Capitals nyní čekají Penguins.

Clarke MacArthur (16) z Ottawy přijímá gratulace od spoluhráčů.

Běžela 6. minuta prodloužení, kdy vracející se Pastrňák srazil na zem forvarda Ottawy Pageaua. Český mladík byl po právu poslán na trestnou lavici, odkud sledoval rozhodující zásah. Obránce Bruins Miller nedokázal pokrýt přihrávku na MacArthura, který z ideální střelecké pozice mezi kruhy trefil odkrytou bránu, jelikož Rask byl až moc vyjetý u své pravé tyče. Senators tak postoupili do druhého kola, kde je čekají Rangers, pro Bruins sezóna skončila.

„Ryan nalákal Raska, aby trochu více vyjel a poté přihrál mě a já jsem měl to štěstí, že jsem byl na správném místě," pravil střelec rozhodujícího gólu MacArthur. „Pro nás je skvělé, že s nimi (Bostonem) nemusíme jít do sedmého zápasu," dodal.

„Tvrdě jsme bojovali, abychom se vrátili do zápasu a pak prohrajeme v prodloužení," smutnil útočník Medvědů Patrice Bergeron, který na začátku třetí třetiny srovnával na 2:2.

Střelec Johansson

Na první gól se čekalo v Torontu až do 48. minuty a vstřelil ho po šťastném odrazu nováček Auston Matthews, ke kterému se dostal puk před branku. Morgan Rielly předtím nahazoval puk ze středního do útočného pásma, ale dráha kotouče nečekaně změnila směr od nějaké nerovnosti mantinelu. Dlouho se domácí z vedení neradovali, protože zanedlouho vyrovnal Marcus Johansson, když zblízka propasíroval puk za záda gólmana Frederika Andersena. Stejný hráč poté vystřelil Washingtonu v čase 66:31 postup.

"Cítím prázdno. Hodně jsme se zlepšili a máme být na co pyšní, ale teď je to těžké," uvedl Andersen, který dlouho odolával a kryl 34 střel. Toronto v základní části získalo o 23 bodů méně, ale v sérii bylo Washingtonu vyrovnaným soupeřem a hned pět ze šesti utkání dospělo do prodloužení. "Nebylo to lehké. Myslím si, že pro nás je jen dobře, že to nešlo úplně hladce a museli jsme si to vydřít," reagoval Johansson.

Na Capitals nyní čekají obhájci titulu z Pittsburghu.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 6. zápasy:
Boston - Ottawa 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 19. Stafford, 42. Bergeron - 24. Ryan, 29. Turris, 67. MacArthur. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. MacArthur (Ottawa), 2. Marchand (Boston), 3. Anderson (Ottawa). Konečný stav série: 2:4.
Toronto - Washington 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 48. Matthews - 53. a 67. Johansson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19.740. Konečný stav série: 2:4.