Stav série 2:1

Pittsburgh utržil debakl. Obhájce titulu dostal pět branek

18. května 2017 05:14 - Ottawa
(Aktualizováno: 18. května 2017 06:18)

Takovou porážku ještě v letošních vyřazovacích bojích nezaznamenali. Hokejisté Pittsburghu ve třetím pokračování finále Východní konference NHL nestačili na Ottawu, které podlehli 1:5. V sérii hrané na čtyři vítězná klání prohrávají 1:2.

Sean Kilpatrick, ČTK/AP

O vítězství domácích Senators v podstatě rozhodla první třetina. V ní se postupně prosadili Hoffman, Methot, Brassard a Smith a ve 13. minutě to bylo 4:0. Tučňáci na nepříznivý vývoj zareagovali změnou v brankovišti. Zkušeného Marca-Andrého Fleuryho vystřídal hrdina loňského play off Matt Murray.

Dvaadvacetiletý Kanaďan držel čisté konto do 38. minuty, kdy ho překonal Turris a upravil skóre už na 5:0. O jediný úspěch Pittsburghu se postaral až v závěrečném dějství kapitán Sidney Crosby, který před brankou tečoval střílenou přihrávku Kessela.

Penguins utržili nejhorší prohru v letošních bojích o Stanley Cup. Šanci na reparát a srovnání sérii budou mít obhájci titulu v sobotu, kdy je na programu čtvrtý duel.

Finále Východní konference play off NHL - 3. zápas:
Ottawa - Pittsburgh 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Hoffman, 11. Methot, 13. Brassard, 13. Z. Smith, 39. Turris - 47. Crosby. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.615. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ryan, 3. Phaneuf (všichni Ottawa). Stav série: 2:1.