Nashville - Anaheim 2:3 PPStav série 2:2Nešťastná teč do vlastní sítě! Hokejisté Anaheimu vyhráli v prodloužení na ledě Nashvillu

Nashville/Praha

Hokejisté Nashvillu prohráli ve čtvrtém utkání konferenčního finále play off NHL s Anaheimem 2:3 v prodloužení. Stav série je nyní vyrovnaný 2:2 na zápasy. Vítězný gól Ducks padl v 71. minutě. Od mantinelu pálil Corey Perry a puk nešťastně tečoval do vlastní sítě P.K. Subban.

Útočník Anaheimu Ducks Andrew Cogliano se raduje s gólmanem Johnem Gibsonem z vítězství na ledě Nashvillu Predators ve čtvrtém finále Západní konference. Tým ducks vyhrál v prodloužení a srovnal stav série na 2:2 na zápasy.

Kačerům, v jejichž dresu odehrál jedenáct střídání český útočník Ondřej Kaše, se povedl vstup do zápasu. První třetinu vyhráli na střely 14:2 a od 12. minuty vedli 1:0 poté, co se tvrdou ranou prosadil Rickard Rakell.

Ve druhé třetině byli sice aktivnější domácí, kteří zasypali brankáře Johna Gibsona 18 střelami, z gólu se však znovu radovali hosté. V polovině zápasu zkusil vypálit z pravého kruhu pro vhazování Nick Ritchie a jeho střela švihem přes clonícího obránce skončila přesně v pravém horním rohu branky Pekky Rinneho.

Jenže ve třetí dvacetiminutovce přišel obrovský tlak Nashvillu, který v posledních sedmi minutách dokázal srovnat a vynutil si prodloužení. Vypadalo to tak, že nemusí skončit deset zápasů trvající domácí vítězná série Predators v play off.

Nashville ve finiši mohl zápas rozhodnout i do šedesáté minuty, ale neproměnil minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem. Nakonec se tedy muselo prodlužovat.

Tam byl ale úspěšný tým Ducks, kterému ale přálo obrovské štěstí. Corey Perry poslal puk před branku a bránící P.K. Subban jej tečoval do vlastní sítě. Gólman Pekka Rinne nestihl zareagovat. Stav série finále Západní konference je tak vyrovnaný 2:2 na zápasy.

"Jen jsem se snažil dostat puk před branku a vytvořit tam nějaký tlak. V prodloužení platí dvojnásob pravidlo: 'Všechno posílej na bránu, nikdy nevíš, co se stane'," uvedl Perry, který rozhodl prodloužení v probíhajících bojích o Stanley Cup už potřetí, což před ním dokázali pouze Mel Hill v roce 1939 a Maurice Richard (1951).

Rozhodčí branku původně připsali Nathanu Thompsonovi, který se Subbanem svedl souboj před brankou, nakonec byl ale za střelce správně označen Perry. "V tuhle chvíli je mi to úplně jedno. Hlavní je, že to skončilo v bráně," smál se Thompson.

V dresu vítězů opět naskočil český útočník Ondřej Kaše. Příležitost ale dostal jen v jedenácti střídáních a na ledě strávil pouhých šest minut. Ve třetí třetině byl navíc vyloučený, branku ale Ducks nedostali, inkasovali až pár sekund po návratu českého hráče na led.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas
Nashville - Anaheim 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 54. Subban, 60. Forsberg - 12. Rakell, 31. Ritchie, 71. Perry. Střely na branku: 34:37. Diváci: 17.423. Hvězdy zápasu: 1. Thompson (Anaheim), 2. Subban (Nashville), 3. Rakell (Anaheim). Stav série: 2:2.