Pittsburgh - Nashville 4:1Stav série 2:0Drtivá tříminutovka! Tučňáci zdolali Nashville i podruhé

Pittsburgh

Hokejisté Pittsburghu vyhráli i druhý finálový zápas play off NHL. Tentokrát o svém triumfu proti Nashvillu rozhodli v úvodu třetí třetiny, kdy v rozmezí tří minut a osmnácti sekund vstřelili tři góly a zvítězili 4:1. Obhájci titulu úspěšně zvládli i druhý domácí duel a ujali se vedení 2:0 na zápasy. Třetí utkání je na programu v neděli v Nashvillu.

Hokejisté Pittsburghu slaví druhé vítězství ve finále NHL.

Lepší vstup do závěrečného dějství si ani nemohli přát. Nejprve po deseti vteřinách hry uspěl z dorážky Guentzel, poté v čase 3:13 zakončil přečíslení 2 na 1 Wilson a vše uzavřel o patnáct sekund později přesnou ranou nejproduktivnější hráč play off Malkin.

Tučňáci třemi góly v rozmezí tří minut a osmnácti vteřin rázem vedli 4:1 a vyhnali Rinneho z brány Predators. Finský gólman byl poprvé v letošních vyřazovacích bojích střídán během utkání. Místo něj nastoupil jeho krajan Saros, který byl sice překonán ve 47. minutě Hörnqvistem, ale kouč Laviolette si vyžádal revizi situace u videa, jež potvrdila ofsajd.

Do gólové smršti v úvodu třetí dvacetiminutovky hráli Predátoři s Tučňáky vyrovnaně. Hosté otevřeli střelecký účet zápasu jako první, když se po samostatné akci prosadil Aberg. Za Penguins srovnal Guentzel, který z dorážky procedil puk za záda Rinneho.

"Věděli jsme, že potřebujeme hrát lépe, což se nám podařilo. Hráli jsme tak, jak jsme potřebovali. Teď jedeme do Nashvillu, kde to bude určitě těžké. Slyšel jsem, že to tam je pěkně bláznivé," pravil pro zámořské novináře Guentzel, který byl vyhlášen první hvězdou střetnutí.

Třetí duel se hraje v neděli opět ve 2:00 SELČ v Bridgestone Aréně v Nashvillu. V dosavadním průběhu play off prohráli Predators na svém ledě jen jednou, a to v prodloužení s Anaheimem (2:3). Zbylých sedm klání vyhráli.

Finále play off NHL - 2. zápas:
Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 17. Guentzel (Sheary, Kunitz), 41. Guentzel (Rust, Hainsey), 44. S. Wilson (Kessel, Cullen), 44. Malkin (Kunitz, Cole) - 13. Aberg (Arvidsson, Fisher). Rozhodčí: Pollock, O'Halloran - Heyer, Kovachik. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Střely na branku: 27:38. Diváci: 18.643. Hvězdy zápasu: 1. Jake Guentzel, 2. Matt Murray, 3. Jevgenij Malkin (všichni Pittsburgh). Stav série: 2:0.
Pittsburgh: M. Murray - Cole, Schultz, Määttä, Daley, Dumoulin, Hainsey - Rust, Crosby, Sheary - Kessel, Malkin, Kunitz - Guentzel, Bonino, Rowney - S. Wilson, Cullen, Hörnqvist. Trenér: Mike Sullivan.
Nashville: Rinne (44. Saros) - Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber - F. Forsberg, Sissons, Aberg - Arvidsson, Fisher, Neal - Järnkrok, C. Smith, F. Gaudreau - Fiddler, Watson, McLeod. Trenér: Peter Laviolette.