Rubriky:

NHL

Během sezóny přišel o nohu, přesto se hokejista Arizony vrátil na led

3. června 2017 12:44 - Phoenix

Hned dvě hororové chvíle prožil krátce za sebou hokejový útočník Craig Cunningham. V listopadovém utkání AHL mezi jeho Tucsonem Roadrunners a hostující Manitobou Moose zkolaboval na ledové ploše krátce před začátkem utkání. Později mu navíc lékaři museli kvůli infekci amputovat nohu. Šestadvacetiletý Kanaďan sice musel předčasně skončit s profesionálním sportem, ještě do konce sezóny však dokázal obout brusle a vrátit se na led.

 

Profimedia.cz

„Byl to děsivý moment pro každého, kdo byl na stadiónu," svěřil se po utkání český gólman Ondřej Pavelec, který byl zrovna na ledě v dresu Manitoby, když Cunningham zkolaboval. Sám útočník domácích v rozhovoru pro BBC přiznává, že si tento moment vůbec nepamatuje.

Vše se stalo krátce poté, co hasičský sbor dudáků dohrál národní hymnu. Hasiči tak byli jen kousek od Cunninghama a okamžitě se zapojili do oživování hráče, jemuž z dosud nevysvětlitelných důvodů selhalo srdce. „Díkybohu, že tam stále byli..." dodává mladý Kanaďan, který má za sebou 63 zápasů v NHL s bilancí tří gólů a pěti asistencí.

V nemocnici se probudil až o devět dnů později. Zdálo se však, že je plně zotaven, takže nic nebránilo tomu, aby ještě před Vánoci předstoupil před novináře. Jenže tři dny nato se jeho stav opět zhoršil a ukázalo se, že trpí vážnou infekcí v levé noze. Po zhruba deseti operacích měl příliš slabý imunitní systém a jeho lýtko bylo velmi oteklé, takže bylo zapotřebí provést amputaci.

Cunningham tak na Štědrý večer minulého roku přišel o část nohy pod kolenem. „Přemýšlel jsem o životě. Stále jsem neudělal spoustu věcí, které jsem chtěl za svůj život stihnout, ale rozhodl jsem se, že to mohu zvládnout i bez nohy," prozrazuje své pocity v kritickém období.

Neskutečný comeback se mu povedl už za čtyři měsíce, kdy se objevil zpátky na ledě s bruslemi a hokejkou. „Neměl jsem od toho příliš velká očekávání. Krátce před tím, než jsem se vrátil na led, jsem teprve začal znovu chodit. Ale pro mě, mé spoluhráče a další lidi bylo důležité, že mě vidí opět na ledě," říká hokejista, který na konci své kariéry patřil Arizoně, na jejíž farmě v Tucsonu odehrál svá poslední střetnutí. Zpátky do prvního týmu už se sice neprobojuje, ale Kojoti s ním mají jiné plány.

Právě v Arizoně začíná svou novou kariéru jako skaut. Vedle toho jej prý i nadále budeme vídat bruslícího po ledové ploše. „Možná, že když mě lidé uvidí na ledě, pomůže to i ostatním," dodává Craig Cunningham.

dh, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..