Nashville - Pittsburgh 4:1Stav série 2:2Ani zásah kapitána nestačil. Tučňáci padli v Nashvillu i podruhé

Je srovnáno. Hokejisté Nashvillu zvládli i druhý domácí duel proti Pittsburghu a po výhře 4:1 srovnali stav finále play off NHL na 2:2. Tučňákům nepomohl ani gól kapitána Sidneyho Crosbyho, který na přesnou trefu čekal pět zápasů.

Hokejisté Nashvillu si gratulují k vítězství ve čtvrtém finále.

O vítězství rozhodli Predators ve druhé třetině. V ní se prosadili dvakrát a vypracovali si rozhodující náskok. Nejprve hbitě objel branku Gaudreau. Zprvu se zdálo, že si gólman Tučňáků připsal skvělý zákrok, ale až video rozkrylo, že puk celým objemem přešel brankovou čáru. O necelých deset minut později zvyšoval skóre Arvidsson, který po rychlém přechodu do útoku ujel obráncům a střelou švihem překonal Murrayho.

Penguins nedokázali na tyto branky reagovat. Útěchou pro pensylvánský celek může být fakt, že se poprvé ve finále střelecky prosadil kapitán Sidney Crosby. Devětadvacetiletý Kanaďan se trefil po pěti zápasech, když v první třetině povedenou bekhendovou kličkou srovnával na průběžných 1:1. Jako první se totiž prosadili domácí. Konkrétně Calle Järnkrok, jenž dorazil střelu Watsona od modré čáry.

Konečnou podobu výsledku dal tři a půl minuty před koncem střelou přes celé hřiště do prázdné branky Forsberg.

Nashville z deseti střetnutích na domácím ledě dokázal podeváté vyhrát. Jedinou porážku mu uštědřil Anaheim, který opanoval čtvrtý duel semifinálové série, když vyhrál 3:2 v prodloužení.

Nyní se finále stěhuje opět do Pittsburghu. V PPG Paints Aréně se páté utkání hraje v pátek od 2:00 SELČ.

Finále play off NHL - 4. zápas:
Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Järnkrok (C. Smith, Watson), 24. F. Gaudreau (Ellis, Zolnierczyk), 34. Arvidsson (Fisher, Neal), 57. F. Forsberg (Ekholm, P. K. Subban) - 16. Crosby (Dumoulin). Rozhodčí: O'Halloran, Pollock - Kovachik, Heyer. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.260. Hvězdy zápasu: 1. Pekka Rinne, 2. Mike Fisher, 3. Frédérick Gaudreau (všichni Nashville). Stav série: 2:2.
Nashville: Rinne - Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin - Aberg, Sissons, F. Forsberg - Neal, Fisher, Arvidsson - C. Smith, Järnkrok, Watson - Parenteau, F. Gaudreau, Zolnierczyk. Trenér: Peter Laviolette.
Pittsburgh: M. Murray - Cole, Daley, Määttä, Schultz, Dumoulin, Hainsey - Rust, Crosby, Guentzel - Hörnqvist, Malkin, Hagelin - Kessel, Cullen, Kunitz - Sheary, Rowney, Archibald. Trenér: Mike Sullivan.