Rubriky:

NHL

A kde je Mrázek? Působí nafoukaně a čím dál hůře se trénuje, ozývá se z Detroitu

19. června 2017 13:11 - Detroit/Praha

Před uplynulou sezónou NHL na něj vedení Detroitu vsadilo, že právě on má být brankářskou jedničkou mužstva a mužem, na kterého budou Rudá křídla hodně spoléhat i do budoucnosti. Neuběhl ani rok a pozice českého reprezentačního gólmana Petra Mrázka už zdaleka tak růžová není. Svědčí o tom i v neděli zveřejněný seznam hráčů, které si jednotlivé kluby chrání před rozšiřovacím draftem a nový účastník soutěže Las Vegas tak na ně může zapomenout. Pětadvacetiletý Mrázek na seznamu chybí...

 

Profimedia.cz

Loni v létě Mrázek podepsal s Detroitem nový dvouletý kontrakt na dohromady osm miliónů dolarů a zdálo se, že doba, kdy v brankovišti Red Wings dostával více šancí o osm let starší Jimmy Howard, je nenávratně pryč.

Jenže Mrázek neexceloval. Průměr obdržených branek na zápas u něj činil 3,04, úspěšnost zákroků vytáhl jen lehce přes devadesát procent. Jasně, chytat za průměrnou obranou není žádný med, jenže Howardova čísla byla podstatně lepší a podle nich patřil mezi nejlepších pět brankářů uplynulého ročníku.

Mrázek střídal lepší chvilky s těmi slabšími, neodpustil si laciné góly. Naopak Howard své šéfy ohromil tvrdou prací a způsobem, jak se po předešlé nepodařené sezóně dokázal vrátit silnější.

Vegas si vybírají z mnoha zvučných gólmanů

I proto se generální manažer Detroitu Ken Holland nakonec před rozšiřovacím draftem rozhodl ochránit Jimmyho Howarda. Kvůli nestabilním výkonům Mrázka, ale i jeho přístupu. A to navzdory tomu, že klub v nedávné minulosti nahradil trenéra brankářů Jima Bedarda Jeffem Salajkem, tedy mužem, jenž Mrázka vedl na farmě v Grand Rapids a měl s ním dobré vztahy.

„Mrázek vždycky oplýval velkou sebejistotou, což se vedení Red Wings líbilo. Někdy ale působil až příliš nafoukaně, čímž si sám škodil," ozývá se z organizace Detroitu. Minulou sezónu ho navíc bylo čím dál těžší trénovat," napsal pro mlive.com detroitský novinář Ansar Khan a dodává, že i kvůli Mrázkově přístupu dostal letos na Nový rok přednost v brance Detroitu v prestižním utkání proti Torontu pod otevřeným nebem mladíček Jared Coreau, i když byl Mrázek stoprocentně fit.

Nedělní seznam chráněných hráčů, na němž chybí, je pro Mrázka jasným signálem ze strany Detroitu. Samozřejmě to neznamená, že v Las Vegas skutečně skončí, neboť Rytíři si do brankoviště můžou vybrat z takových jmen, jakými jsou Marc-Andre Fleury, Antti Raanta nebo Calvin Pickard.

Pakliže po Mrázkovi ve Vegas neskočí, vrátí se do Detroitu, kde bude znovu bojovat s Howardem. Jisté však je, že tak dobrou pozici jako před rokem už nyní Mrázek mít nebude... Ani by tak nepřekvapilo, kdyby se Rudá křídla pokusila Mrázka vytrejdovat jinam...

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..