Rubriky:

NHL

Dlouholetý kapitán Doan končí po 21 sezónách u hokejistů Arizony

20. června 2017 07:48 - Phoenix

Dlouholetý kapitán Shane Doan končí po 21 sezónách v klubu NHL Arizona Coyotes. Vedení týmu oznámilo, že už čtyřicetiletému kanadskému útočníkovi nenabídne novou smlouvu. Dvojnásobný mistr světa se možná rozloučí s hokejem úplně.

 

Profimedia.cz

Doan strávil v klubu celou kariéru. Začínal v roce 1995 ještě ve Winnipegu a pokračoval i po přestěhování do USA. Kapitánem byl od roku 2003 a v 1540 zápasech v dresu Coyotes nasbíral 972 bodů (402+570). V uplynulém ročníku si připsal 27 bodů.

Klub se s Doanem rozloučil už po posledním zápase minulé sezóny, pro případ, že by dlouholetá opora ukončila v létě po vypršení smlouvy kariéru. Arizona Doana nezařadila na seznam chráněných hráčů před rozšiřovacím draftem pro nový klub v Las Vegas a v pondělí oznámila, že už mu nenabídne nový kontrakt.

"Je čas jít dál a soustředit se na mládí. Bylo to těžké rozhodnutí, protože Shane toho pro Coyotes udělal hrozně moc a jeho význam pro klub je jedinečný," uvedl majitel klubu Andrew Barroway.

Přebudovávání klubu v Arizoně naznačil například už únorový trejd další dlouholeté útočné opory Martina Hanzala do Minnesoty. Minulou sobotu zase vyměnila Arizona svou brankářskou jedničku z posledních pěti sezón Mikea Smithe do Calgary.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..