Rubriky:

NHL

Gólman Rittich uzavřel nový jednoletý kontrakt s Calgary

23. července 2017 09:16 - Calgary

Hokejový brankář David Rittich bude dál bojovat o svou šanci v NHL. Čtyřiadvacetiletý hráč podepsal nový jednoletý kontrakt s Calgary. Právě v dresu Flames si jihlavský rodák v posledním utkání základní části minulého ročníku odbyl debut ve slavné lize. Nyní věří, že k odchytané třetině připojí i další starty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I proto chce v kanadském celku pokračovat, přestože klubem nabídnutá smlouva je dvoucestná. "S mým agentem Robertem Spálenkou jsme řešili i další možné varianty, ale rozhodli jsme se pokračovat v Calgary. Chci vytrvat a zabojovat o další starty v NHL. Jsem rád, že jsem v sezóně vedení klubu přesvědčil a dostal jsem možnost dalšího kontraktu," uvedl Rittich v tiskové zprávě společnosti Sport Invest.

Talentovaný gólman, jenž v extralize oblékal dres Mladé Boleslavi, během 20 minut v NHL jen jednou inkasoval. O svých kvalitách však přesvědčil především ve farmářské AHL. Ve 31 utkáních základní části obdržel v průměru 2,27 gólu na zápas a měl úspěšnost zákroků 92,4 procenta. V play off měl ve čtyřech utkáních bilanci 2,88 inkasovaného gólu a úspěšnost 91,7 procenta.

"Davidovi se v zámoří povedla fantastická premiérová sezóna. Postupně se propracoval na pozici jedničky na farmě v Stockton Heat a nahlédl do NHL. Calgary novou smlouvou potvrdilo to, že v něm vidí potenciál pro NHL. Měli jsme nabídky z KHL či ze Švýcarska, ale David chce zabojovat o svůj hokejový sen," přiblížil Spálenka.

V současnosti se Rittich již připravuje na tradiční předsezónní kemp a tvrdě na sobě pracuje. "Kromě týdenního volna jsem neustále v tréninku. Čas trávím doma v Jihlavě, posilovnu kombinuji s přípravou na ledě. Chci být na novou sezónu stoprocentně připraven. S minulým ročníkem jsem mohl být spokojený, ale to mi nestačí. Chci se zlepšovat, posunout se výš a nastavenou laťku ještě překonat," prohlásil odhodlaně Rittich.

Motivací je pro něho šance stát se trvaleji součástí NHL. "O NHL sní každý kluk, který kdy obuje brusle a vezme hokejku. Právě s tímto cílem jsem loni podepisoval první kontrakt. A možnost ochutnat soutěž naživo moji touhu ještě posílila. V přípravě a celé následující sezóně udělám maximum pro to, abych možnost startu v NHL dostal znovu," doplnil Rittich.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..