Rubriky:

NHL

Jágrův konec ho zdrtil. Vždyť právě on nás dostal na úplně jinou úroveň, smutní Barkov

11. srpna 2017 16:16 - Praha

Nedá na něj dopustit, moc dobře si totiž uvědomuje, že právě jemu vděčí v začátcích své slibně rozjeté kariéry za mnohé. Proto jednadvacetiletého finského útočníka Floridy Aleksandra Barkova nemile překvapilo a zklamalo rozhodnutí vedení Panthers, že o legendárního Jaromíra Jágra už dál neprojevilo zájem.

 

Profimedia.cz

Za tři sezóny, kdy se spolu potkávali v šatně Panterů a většinu času z toho nastupovali v elitní útočné formaci, se toho Barkov, dvojka draftu NHL z roku 2013, naučil od Jágra strašně moc. A nejen na ledě, kladenský odchovanec působil pro mladé spoluhráče i jako mentor.

„Když přišel, povýšil jsem svou hru na úplně jinou úroveň, a zcela jistě to platí o všech hráčích našeho týmu. Každému prostě moc pomohl, je jedním z nejdůležitějších lidí v mé kariéře," prohlásil pro server nhl.com rodák z Tampere.

I díky Jágrovi zažil zlomovou sezónu 2015/16, v níž zaznamenal nejvíc gólů (28) i bodů (59) v kariéře a Florida ovládla se ziskem 103 bodů tabulku Atlantické divize. Lajna ve složení Jágr, Barkov, Huberdeau k tomu přispěla zásadní měrou.

„Naučil mě toho spoustu - jak různě hrát v té které situaci, jak posilovat nebo jak žít jako profesionál. Tak jsem sice žil i před jeho příchodem, ale potom mě dostal ještě na vyšší level," děkuje na dálku druhému nejproduktivnějšímu hráči v historii NHL.

S Jágrem, který v NHL nastupoval už o pět let dříve, než se on sám narodil, se Barkov naposledy viděl krátce po skončení uplynulé sezóny před svým návratem do Finska. V té době ho ani ve snu nenapadlo, že se spolu po letní pauze už v jedné kabině nepotkají.

Chci ho vidět dál hrát

„Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem nebyl zklamaný. Protože mi strašně moc pomohl a nebýt jeho, nejspíš bych nikdy nebyl tam, kde teď jsem. Nikdo nemiluje hokej tak, jako on. Když vidíte, jak se sám připravuje, zkoušíte dělat stejné věci a najednou vidíte, že vám to pomáhá," pokračuje Barkov, který na začátku září oslaví dvaadvacáté narozeniny.

Jágrova láska k hokeji je podle něj nakažlivá. „Koukáte na něj a přemýšlíte o tom, že je v NHL tak dlouho, že má skoro každý rekord v této soutěži. A tu hru pořád miluje a chce být lepší. Ne kvůli honění rekordů. Prostě jenom chce hrát hokej, pomáhat každému spoluhráči a vyhrávat za každé situace. Když s ním hrajete, vidíte to v jeho očích a zkoušíte dělat přesně to samé," tvrdí Barkov.

Ani téměř šest týdnů po otevření volného trhu s hráči Jágr nový kontrakt v NHL nezískal, což mladého Fina překvapuje. „Doufám, že někde podepíše. Ať už to bude v NHL, KHL, v Česku nebo kdekoliv jinde. Prostě ho chci vidět dál hrát. Jsem si dost jistý, že se někde nové smlouvy dočká," uzavírá Barkov.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..