Detroit - Boston 5:1Frk zářil v souboji s Bostonem, trefil se i český talent v dresu Winnipegu

Detroit

Martin Frk vstřelil dvě branky a přidal jednu asistenci, jeho Detroit zdolal v přípravě na NHL Boston 5:1. Skórovali také Michael Špaček a Lukáš Sedlák, asistence si připsali Plekanec, Zacha a Vrána.

Michael Špaček (80) slaví svou trefu proti Edmontonu.

Carolina pod dohledem českého čárového rozhodčího Libora Suchánka zvítězila 4:1 na ledě Washingtonu. Za vítěze odehrál skoro 16 minut osmnáctiletý Martin Nečas, který si připsal jednu střelu na bránu. Za domácí nastoupil Jakub Vrána, jenž asistoval u jediné trefy svého mužstva.

Povedený zápas prožil Martin Frk. Bývalý hráč Karlových Varů se dvěma góly a asistencí výrazně podílel na výhře Detroitu 5:1 nad Bostonem. Frk nejprve vyrovnával ve druhé třetině po Manthově přihrávce od zadního hrazení, do konce prostřední části pak potvrdil, že střelbu v přesilové hře má opravdu na skvělé úrovni.

McIntyre jeho pokus dokázal jen vyrazit k Fransi Nielsenovi a ten poslal Rudá křídla do vedení. Na začátku třetí třetiny Frk skóroval další ranou z přesilové hry, když Medvědi byli na ledě jen ve třech.

Za hosty nastoupili hned tři čeští hokejisté. Pastrňák, Krejčí, ani Zbořil si však žádný kanadský bod nepřipsali.

Špaček skóroval za Winnipeg, Sedlák se trefil proti Chicagu

Michael Špaček vstřelil první branku utkání v souboji svého Winnipegu s Edmontonem. Dvacetiletý útočník se radoval po dorážce z přesilové hry. Olejáři však do konce první části stihli otočit a nakonec dovedli duel k výhře 6:2.

Vstřelené branky se dočkal také defenzivní forvard Lukáš Sedlák, jenž pomohl Columbusu k vítězství 3:2 nad Chicagem. Sedlák šikovně prostřelil z úhlu Berubeho poté, co se k němu kotouč odrazil zpoza brány. Hvězdou klání byl však Sedlákův spoluhráč Joonas Korpisalo, jenž v bráně Columbusu pochytal 52 střel.

Tomáš Plekanec asistoval u jediné branky Motrealu, který podlehl 1:5 Ottawě, Pavel Zacha naopak svou asistencí přispěl k výhře New Jersey 2:1 nad New Yorkem Rangers.

Karabáček se přesunul na farmu do Rochesteru

Český útočník Václav Karabáček opustil přípravný kemp Buffala a zamířil na farmu do Rochesteru do nižší AHL. Jednadvacetiletý odchovanec pražských Letňan, jehož Sabres draftovali v roce 2014 ve druhém kole na 49. pozici, na svou premiéru v NHL stále čeká. Na farmách působil Karabáček už v uplynulé sezoně.

V zámoří hraje Karabáček od roku 2013, kdy odešel po roce stráveném v Salcburku na hokejové akademii do Gatineau Olympiques do QMJHL. Ve stejné soutěži pak hájil barvy celků o Baie-Comeau Drakkar a Moncton Wildcats.

V minulém ročníku sehrál za Rochester 23 zápasů a připsal si osm bodů za tři branky a pět asistencí. V devíti duelech nastoupil i v ECHL za Elmiru a zaznamenal 11 bodů za pět gólů a šest přihrávek.

Přípravné zápasy před NHL:
Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Mikael Granlund, 23. Dumba - 25. Agozzino.
Detroit - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 26. a 43. Frk, 34. a 36. Nielsen (na první Frk), 37. Helm - 15. Czarnik.
Washington - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 17. Chiasson (J. Vrána) - 11. Williams, 33. Carrick, 43. Gauthier, 58. Faulk.
New Jersey - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. Blandisi, 55. Stafford (Zacha) - 43. Crawley.
Buffalo - Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 37. Fasching - 6. Van Riemsdyk, 41. Kapanen, 59. Sošnikov.
St. Louis - Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Hamhuis, 16. Spezza, 45. Elie, 56. Janmark.
Chicago - Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Anisimov, 59. Toews - 12. Murray, 25. Sedlák, 26. Bjorkstrand.
Ottawa - Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 5. a 60. Brown, 10. Reinhart, 22. Oduya, 30. Stone - 33. Hudon (Plekanec).
Arizona - San Jose 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. a 22. Cousins, 8. Stepan, 10. L. Schenn - 11. a 19. Boedker, 27. Goodrow, 28. Labanc, rozhodující sam. nájezd Heed. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 25 minut, ze 12 střel neinkasoval.
Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)
Branky: 48. a 56. Puljujärvi, 9. a 52. Malone, 9. J. Jokinen, 43. McDavid - 5. M. Špaček, 29. Lipon.