Ottawa - New Jersey 1:8Zacha dvěma góly rozjel kanonádu New Jersey. Zářil i Pastrňák

New York/Praha

I v pondělních přípravných duelech zámořské NHL se činili čeští hokejisté. Pavel Zacha se blýskl dvěma góly a jednou asistencí při kanonádě New Jersey proti Ottawě 8:1. David Pastrňák gólem a přihrávkou přispěl k vítězství Bostonu nad Chicagem 4:2.

David Pastrňák z Bostonu během utkání s Chicagem.

Zacha vstřelil už ve čtvrté minutě utkání vítězný gól, když zakončil před bránou přesilovkou akci Devils. I podruhé se trefil v početní převaze, to po parádním sólu Palmieriho uklidil do brány vyražený puk a stále ještě v první třetině zvyšoval už na 5:0. Připsal si i asistenci u gólu Johna Quennevillea na 7:0.

Před startem sezóny se tak mládí v dresu Devils předvedlo v tom nejlepším světle. Kromě Zachy, šestého hráče z předloňského draftu, zazářil právě Quenneville, jenž dal dva přesilovkové góly v rozmezí 24 sekund. Blýskla se i jednička letošního draftu Nico Hirschier (1+1).

Zacha si po utkání velmi pochvaloval souhru ve své formaci. „Vůbec poprvé jsme hráli v jednom útoku Taylorem Hallem a Kylem Palmierim a byl jsem z toho hodně nadšený. S Taylorem jsem už párkrát nastoupil v minulé sezóně. Víme, že mezi námi ta chemie funguje."

Pastrňák slavil v přípravě premiérovou trefu. Už po 52 sekundách ujel po pravém křídle a střelou z ostrého úhlu otevřel skóre zápasu. Ve třetí třetině pak byl Pastrňák u gólu na konečných 4:2, když jeho přesilovkou střelu protlačil do brány Patrice Bergeron.

Boston nastoupil bez Davida Krejčího a také Jakuba Zbořila, jenž už zamířil na farmu do Providence. V dresu Chicaga odehrál necelých 18 minut útočník David Kämpf, jenž vyslal jednu střelu na bránu. Obránce Jan Rutta strávil na ledě 21 minut a 54 sekund, během nichž třikrát vystřelil na bránu. Ve statistice plus minus skončil s neutrální bilancí 0.

Ve výborných výkonech pokračuje osmnáctiletý Filip Chytil, který se prosadil i ve třetím duelu za New York Rangers. Po jeho parádní kombinaci s Matsem Zuccarellem a Ryanem McDonaghem vstřelil druhý jmenovaný rozhodující gól na 3:2 v prodloužení proti Philadelphii.

Přípravné zápasy před NHL:
Ottawa - New Jersey 1:8 (0:5, 1:2, 0:1), hráno v Summerside
Branky: 34. Chabot - 4. a 11. Zacha, 20. a 41. D. Stafford, 29. a 29. J. Quenneville (na druhou Zacha), 2. M. Johansson, 8. Hischier.
Boston - Chicago 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Pastrňák, 2. Lauzon, 10. Bjork, 45. Bergeron (Pastrňák) - 20. Saad, 31. Hayden.
New York Islanders - New Jersey 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. B. Nelson, 15. Barzal, 59. J. Boychuk.
New York Rangers - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 4. Rick Nash, 46. Zibanejad, 64. McDonagh (Chytil) - 6. a 40. Sanheim (na druhou Gudas). Brankář Michal Neuvirth (Philadelhia) odchytal 63:43 minuty, inkasoval tři branky z 31 střel a měl úspěšnost zákroků 90,3 procenta.
Detroit - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 14. M. Rasmussen, 27. Mantha, 32. Tatar, 60. Ouellet - 37. Wilson.
Toronto - Montreal 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 1., 5. a 44. Matthews, 24. Marleau, 47. W. Nylander - 32. Petry.
Winnipeg - Calgary 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 21. Laine, 10. Scheifele, 24. Ehlers, 58. Byfuglien - 17. Monahan, 19. Tkachuk.
Dallas - Colorado 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 16. B. Ritchie, 42. Honka - 1. MacKinnon, 35. Nieto, 40. Kerfoot, 60. Rantanen.
Edmonton - Carolina 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Branky: 18. R. Strome, 39. Yamamoto - 7. a 19. Teräväinen, 41. a 47. Jordan Staal, 32. Wallmark, 34. Kuokkanen.
Arizona - Anaheim 4:6 (2:0, 2:3, 0:3), hráno v Tucsonu
Branky: 6. Perlini, 18. K. Wood, 29. D. Strome, 36. M. Kempe - 23. a 37. N. Ritchie, 25. L. Shaw, 36. Montour, 46. D. Rasmussen, 52. Rakell. Brankář Marek Langhamer (Arizona) odchytal 23 minut a inkasoval tři branky.