Edmonton - Calgary 3:0NHL odstartovala! Sobotka přihrál na dva góly a St. Louis slaví, Plameny zhasly v Edmontonu

Pittsburgh/Praha

Hokejisté Pittsburghu Penguins, obhájci Stanleyova poháru, prohráli na úvod nového ročníku NHL na domácím ledě s týmem St. Louis 4:5 v prodloužení. Blues k úspěchu pomohl dvěma asistencemi český útočník Vladimír Sobotka. Hokejisté Calgary Flames ještě bez Jaromíra Jágra v sestavě prohráli na ledě Edmontonu 0:3, když je hattrickem složil na lopatky Connor McDavid. Dokonce třemi asistencemi se blýskl český útočník Philadelphie Jakub Voráček a pomohl svému týmu k výhře 5:3 na ledě San Jose.

Útočník Vladimír Sobotka v dresu St. Louis Blues zkouší překonat brankáře Pittsburghu Penguins v utkání NHL. Nakonec si český hráč přípsal dvě asistence, jeho tým vyhrál 5:4 v prodloužení.

Hned první hrací den se před svými diváky v duelu proti St. Louis představil obhájce Stanley Cupu Pittsburgh. Tučňáci v PPG Paints Areně slavnostně vyvěsili transparent k připomenutí celkově pátého triumfu v klubové historii, ale jinak si moc radosti neužili. Sidney Crosby a spol. totiž prohráli v prodloužení 4:5.

Hodně vidět byl v dresu Blues český útočník Vladimír Sobotka. Přihrál na třetí a čtvrtý gól. V prvním případě český útočník poslal puk na modrou čáru Alexi Pietrangelovi a zablokoval bránícího hráče. Obránce Blues toho využil, najel si mezi kruhy a skóroval. Ze stejného místa se po další příhře Sobotky prosadil i Paul Stastny.

Hosté v té chvíli vedli 4:2, ale Tučňáci nakonec dovedli srovnat a vynutili si prodloužení. Tam ale inkasovali a slavit mohli hokejisté St. Louis.

V dalším duelu se na domácím ledě nevedlo Winnipegu, jenž doma dostal nařezáno od Toronta a prohrál 2:7.

Hokejisté Calgary Flames prohráli své první utkání v sezóně na ledě Edmontonu a nedali přitom ani gól (0:3). V dresu Plamenů ještě chyběl v sestavě Jaromír Jágr a trenér kanadského týmu Glen Gulutzen ani nepotvrdil, zda druhého nejproduktivnějšího hráče v historii soutěže postaví v sobotu proti Winnipegu.

Zápas rozhodla hvězda Olejářů Connor McDavid, který vstřelil všechny góly vítězů. Poprvé se trefil ve 12. minutě, zbylé zásahy si nechal do závěrečné dvacetiminutovky. Výsledek pečetil gólem do prázdné branky. Tým Calgary byl nakonec jediný, kdo během prvního dne nové sezóny NHL neskóroval.

Hned tři kanadské body za asistence u gólů Flyers si připsal český útočník Jakub Voráček. Philadelphia pak vyhrála na ledě Žraloků ze San Jose 5:3. Voráček se mohl zapsat i mezi střelce, když neproměnil třeba sólový nájezd. Český hráč byl i tak vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Výsledky zápasů NHL
Winnipeg – Toronto 2:7 (0:3, 0:1, 2:3)
Branky: 52. Scheifele, 53. Perreault - 16. Kadri, 18. Van Riemsdyk, 19. Nylander, 29. a 41. Marleau, 49. Marner, 52. Matthews. Střely na branku: 37:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Marleau, 3. Kadri (všichni Toronto).
Pittsburgh – St. Louis 4:5 v prodloužení (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 7. Schultz, 33. Määttä, 54. Crosby, 55. Sheary - 36. a 62. Pietrangelo (na první Sobotka), 9. B. Schenn, 18. Parayko, 44. Stastny (Sobotka). Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.652. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Stastny (oba St. Louis), 3. Crosby (Pittsburgh).
Edmonton – Calgary 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12., 49. a 60. McDavid. Střely na branku: 45:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Smith (Calgary), 3. Talbot (Edmonton).
San Jose - Philadelphia 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky: 18. a 20. Labanc, 44. Couture - 38., 50. a 60. Simmonds (na první a druhou Voráček), 9. Giroux (Voráček), 12. Weal. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Elliott, 3. Voráček (všichni Philadelphia).