Ottawa - Detroit 1:2 SNČeský bek vstřelil první gól v NHL, Frk opět skóroval za Detroit

New York

Jan Rutta vstřelil svůj první gól v NHL. Jaromír Jágr ještě nezasáhl do hry v dresu Calgary a na premiéru v nejprestižnější hokejové soutěži si musí počkat Martin Nečas. Skvělý vstup do nového ročníku prožívá Martin Frk, který skóroval i ve druhém střetnutí.

Jan Rutta (44) slaví svůj první gól v NHL.

Rutta se hned ve druhém startu dočkal své první branky v NHL. Český obránce si ve druhé třetině šikovně najel z druhé vlny na přihrávku Patricka Kanea a brankář Korpisalo se proti jeho střele přesouval marně. Chicago vyhrálo nad Columbusem 5:1. Za domácí naskočil do hry ještě Michal Kempný, Blue Jackets nasadili Lukáše Sedláka.

Kdo čekal na utkání Caroliny s Minnesotou kvůli debutu Martina Nečase, musel být nepochybně zklamán. Osmnáctiletý talent se totiž nevešel na soupisku Hurikánu pro jejich první souboj v této sezóně NHL. Carolina nakonec zdolala Minnesotu 5:4 po samostatných nájezdech.

Jednička draftu poprvé v akci

Svůj první duel v NHL naopak odehrál Nico Hischier, který byl jedničkou posledního draftu. Švýcarský mladík vyslal na bránu Colorada šest střel, při své premiéře se žádného bodu nedočkal. Zastoupil jej však jiný nováček v dresu New Jersey, 22letý obránce Will Butcher, který třemi asistencemi nasměroval Ďábly k výhře 4:1. Pavel Zacha k výhře Devils sice nepřispěl žádným kanadským bodem, ovšem mezi útočníky svého týmu dostal největší prostor na ledě, kde strávil přes 19 minut.

Skvělý vstup do sezóny prožívá Martin Frk. Útočník Detroitu skóroval i ve svém druhém startu v tomto ročníku. Tentokrát se 24letý kanonýr prosadil rychlou střelou z mezikruží, kterou v 58. minutě obstaral první změnu skóre v duelu s Ottawou. Rudá křídla však držela vedení jen necelou minutu, kdy Senátoři srovnali trefou Diona Phauneufa.

Detroit pak získal druhý bod až v samostatných nájezdech. Petr Mrázek pouze z lavičky sledoval famózní výkon Jimmyho Howarda. Americký gólman pomohl Rudým křídlům 37 zákroky a neinkasoval ani při třech nájezdech Ottawy.

Vegas vyhrálo i podruhé

Pouze pět minut strávil na torontském ledě Filip Chytil. Jeho New York Rangers prohráli v divokém střetnutí s Javorovými listy 5:8. Ondřej Pavelec nastoupil do brány Jezdců ve druhé třetině, když o přestávce vystřídal trápícího se Henrika Lundqvista, jenž za první dvacetiminutovku inkasoval pět branek.

Tampa Bay se opět utkala s Floridou. Čeští útočníci Ondřej Palát a Radim Vrbata zaznamenali po jedné asistenci, Andrej Šustr zůstal jen mezi náhradníky. Vrbatovi Panteři vyhráli 5:4.

Hokejisté Vegas vyhráli i své druhé klání v NHL a opět o tom rozhodl James Neal. Zlatí rytíři prohrávali od šesté minuty gólem Tobiase Riedera. V závěru řádné hrací doby však Nate Schmidt vyrovnal dorážkou při hře bez brankáře. Prodloužení pak ukončil James Neal, jenž se prosadil po šikovném pasu o zadní mantinel od Davida Perrona. Také tentokrát podržel Rytíře gólman Marc-André Fleury, na jehož výstroji skončilo 27 pokusů domácích.

Alexander Ovečkin vstřelil čtyři branky při výhře Washingtonu 6:1 nad Montrealem a za poslední dva zápasy už má na kontě sedm zásahů. U jedné z tref ruského snajpra asistoval také Jakub Vrána. Poprvé v historii NHL nastoupil do zápasu australský hokejista a hned se dočkal první trefy, řeč je o někdejším hráči Vítkovic Nathanu Walkerovi.

Vladimír Sobotka s Dmitrijem Jaškinem přispěli každý po jedné asistenci k výhře St. Louis 4:2 nad Dallasem. Calgary ještě bez Jaromíra Jágra zdolalo Winnipeg 6:3.

Výsledky NHL:
New Jersey - Colorado 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 5. Henrique, 23. Hayes, 40. Bratt, 54. J. Moore - 33. Söderberg. Střely na branku: 39:41. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Butcher, 2. Bratt, 3. Schneider (všichni New Jersey).
Toronto - NY Rangers 8:5 (5:2, 0:3, 3:0)
Branky: 6. a 18. Hyman, 3. D. Moore, 12. Gardiner, 14. Zajcev, 48. Bozak, 50. Komarov, 59. Kadri - 4. Miller, 20. Shattenkirk, 28. Zibanejad, 33. M. Staal, 35. Zuccarello. Střely na branku: 42:35. Ondřej Pavelec odchytal za NY Rangers 38:34 minuty, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 19.621. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Nylander (oba Toronto), 3. Zuccarello (NY Rangers).
Ottawa - Detroit 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. Phaneuf - 58. Frk, rozhodující sam. nájezd Nielsen. Střely na branku: 38:30. Diváci: 14.883. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Detroit), 2. Brassard, 3. Anderson (oba Ottawa).
Florida - Tampa Bay 5:4 (1:2, 1:1, 3:1)
Branky: 13. Dadonov, 22. Bjugstad, 47. Sceviour, 47. McCann, 49. Trocheck (Vrbata) - 4. Kučerov, 5. Namestnikov, 34. Point (Palát), 55. Johnson. Střely na branku: 48:30. Diváci: 16.871. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Bjugstad, 3. McCann (všichni Florida).
NY Islanders - Buffalo 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: 2. a 26. Tavares, 27. a 60. Cizikas, 27. Bailey, 46. Beauvillier - 31. a 36. E. Kane, 57. Eichel. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15.234. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Cizikas (oba NY Islanders), 3. E. Kane (Buffalo).
Pittsburgh - Nashville 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Malkin, 11. Guentzel, 33. Reaves, 41. Määttä. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.645. Hvězdy zápasu: 1. Reaves, 2. Määttä, 3. Murray (všichni Pittsburgh).
Washington - Montreal 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Branky: 1., 3., 19. a 37. Ovečkin (na první Vrána), 1. Oshie, 39. Walker - 25. Gallagher. Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Walker, 3. Kuzněcov (všichni Washington).
Carolina - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 12. Nordström, 37. Ryan, 46. Hanifin, 59. Rask, rozhodující sam. nájezd Slavin - 7. Zucker, 19. Stewart, 34. E. Staal, 60. Koivu. Střely na branku: 42:27. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Slavin, 3. Williams (všichni Carolina).
St. Louis - Dallas 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 10. Gunnarson (Sobotka), 12. Edmundson, 15. Schwartz (Jaškin), 49. Tarasenko - 43. Klingberg, 54. Janmark. Střely na branku: 21:40. Diváci: 18.858. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Allen, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).
Chicago - Columbus 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 2. P. Kane, 7. Saad, 31. Toews, 33. Rutta, 55. Pánik - 31. Milano. Střely na branku: 29:33. Diváci: 21.264. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane, 2. Saad, 3. Toews (všichni Chicago).
Arizona - Vegas 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 6. Rieder - 59. Schmidt, 64. Neal. Střely na branku: 28:42. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Schmidt (oba Vegas), 3. Raanta (Arizona).
Calgary - Winnipeg 6:3 (1:3, 4:0, 1:0)
Branky: 11. a 29. Brodie, 33. Ferland, 38. Gaudreau, 39. Versteeg, 41. Backlund - 9. Tanev, 13. Scheifele, 16. Laine. Střely na branku: 45:28. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Brodie, 2. Gaudreau, 3. Lazar (všichni Calgary).
Vancouver - Edmonton 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 8. a 21. Horvat, 10. Sutter - 2. Russell, 49. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 26:35. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Russell (Edmonton), 3. Markström (Vancouver).
Anaheim - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 13. Vermette (Kaše), 44. Fowler - 9. Provorov, 34. Couturier (Voráček), 61. Simmonds. Střely na branku: 23:37. Diváci: 16.032. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Gibson (Anaheim), 3. Provorov (Philadelphia).
San Jose - Los Angeles 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 7. Boedker - 20. a 33. Kopitar, 6. Brown, 35. Shore. Střely na branku: 25:38. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Doughty, 3. Brown (všichni Los Angeles).