Rubriky:

NHL

Hokejisté Pittsburghu navštívili prezidenta USA v Bílém domě. Úžasní vlastenci, chválil Trump

10. října 2017 22:31 - Washington

Hokejisté Pittsburghu dodrželi tradici a před středečním zápasem NHL ve Washingtonu navštívili coby úřadující vítězové Stanley Cupu sídlo prezidenta Spojených států amerických. Donald Trump označil Penguins při návštěvě v Bílém domě za "opravdové šampióny a úžasné vlastence".

 

Susan Walsh, ČTK/AP

Americký prezident Trump přivítal hokejisty v Oválné pracovně a poté s nimi oslavil jejich červnový triumf ve Stanley Cupu ve Východním pokoji Bílého domu. Vyzdvihl především výkony nejlepšího hráče play off Sidneyho Crosbyho z Kanady, Američana Phila Kessela a Rusa Jevgenije Malkina.

Trump má v poslední době napjatý vztah s profesionálními sportovci, především kvůli své kritice těch, kteří poklekem či jinými gesty během americké hymny vyjadřují protest proti policejnímu násilí. Prezident také zrušil pozvání šampiónům basketbalové NBA Golden State Warriors poté, co jedna z největších hvězd ligy Stephen Curry avizovala, že do Bílého domu nepřijde.

Hokejisté Pittsburghu už dříve uvedli, že jejich návštěva sídla prezidenta USA nemá žádný politický podtext. Pozvání se rozhodli přijmout z respektu k tradici. Trump už před Penguins hostil vítěze Super Bowlu New England Patriots a šampióny baseballové MLB Chicago Cubs.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..