Rubriky:

NHL

Vychytralý Jágr! Sám už byl bez šance, tak přišel s neotřelým řešením. A účinným

12. října 2017 11:37 - Los Angele/Praha

Jaromír Jágr se podle svých slov při své premiéře v dresu Calgary po půlroční zápasové pauze necítil moc dobře, do statistik se nezapsal gólem ani přihrávkou, v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách byl navíc v mínusu. I přesto byl legendární hokejový útočník pro Flames na ledě Los Angeles platný a mohl nakonec slavit výhru 4:3 po prodloužení.

 

Mark J. Terrill, ČTK/AP

Pochopitelně, že bude chvilku trvat, než si nejproduktivnější Evropan v dějinách NHL zvykne na své nové spoluhráče z formace Versteega s Bennettem. Proti Králům vyslal třetí útok Gulutzanova výběru jen tři střely na branku, přesto Jágr naznačil, že pro Calgary může být platným hráčem.

„Rychle se stal jedním z nás a dělá, co je potřeba. Když ho vidíte na ledě, říkáte si, že nám může pomoct," uvedl generální manažer týmu Brad Treliving.

„Mohli jste vidět, že když má puk, nenajde se mnoho hráčů, kteří ho o něj dokážou připravit. Své tělo dokáže skvěle využívat," řekl pro nhl.com devatenáctiletý útočník Plamenů Matthew Tkachuk.

Jágr hrál ve Staples Center s velkým zaujetím a poctivě se snažil vypomáhat i v defenzivě. Jako třeba na začátku druhé třetiny, kdy Calgary ztratilo kotouč v útočné třetině. Pětačtyřicetiletý kladenský odchovanec se ihned začal vracet do obranného pásma, unikajícího Trevora Lewise ale dojet nestačil.

Jágrova pohotová reakce? Nataženou hokejkou začal popostrkovat svého spoluhráče Matta Bartkowského, aby on nabral větší rychlost a měl šanci útočníka Kings odzbrojit. A skutečně to přineslo ovoce, neboť devětadvacetiletý obránce dokázal puk vypíchnout. A Jágr pak svého parťáka na střídačce uznale poklepal holí po helmě...

škv, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..