New Jersey - Washington 2:5Vrána a Sedlák slavili přesné trefy, Flames s Jágrem naopak doma potupně padli

New York

Jedenadvacetiletý forvard Jakub Vrána se chopil statečně příležitosti hrát v jednom útoku s Alexandrem Ovečkinem a v nočním utkání na ledě New Jersey se dokonce blýskl i gólem, stejný kousek se pak povedl také útočníkovi Columbusu Lukáši Sedlákovi, který šest vteřin před koncem utkání pečetil výhru domácích. Ostrý debakl 0:6 naopak schytali hokejistě Calgary znovu i s Jaromírem Jágrem v sestavě.

Jakub Vrána (vlevo) oslavuje se svými spoluhráči svoji první trefu v sezóně v zápase na ledě New Jersey.

Vrána s Ovečkinem válí

Petr Vrána vstřelil v utkání na ledě Calgary svůj první gól v sezóně a po úvodní várce zápasů se zdá, že do formace s hvězdnými Ovečkinem a Kuzněcovem, zapadl obstojně. Hosté dominovali v utkání hlavně při přesilových hrách, když využili rovnou tři. Alexander Ovečkin si i po pěti zápasech udržel bilanci dvou bodů na jeden zápas, hlavní hvězdy večera byli ale tentokrát spoluhráčí z druhé formace T.J.Oshie a švédský centr Nicklas Bäckström. První jmenovaný vstřelil dvě branky, Bäckström pak posbíral dokonce čtyři body za gól a tři asistence.

Sedlák jistil výhru Columbusu

O další střelecký úspěch českých barev se zasloužil Lukáš Sedlák. V zápase jeho Columbusu s NY Rangers už to vypadalo, že se do análů zapíše pouze čtyřmi trestnými minutami, až přišly závěrečné sekundy a mladý český útočník dokázal i přes faul soupeře úspěšně zakončit do prázdně brány a pojistil tak vítězství Modrých kabátů.

Jágr si připsal jen vyloučení a Calgary doma ostudně padlo

Kanadské derby se vůbec nepovedlo Jágrovi a spol. V domácím prostředí nekladli odpor Senátorům z Ottawy a prohráli jednoznačně 0:6. Jaromír Jágr se do statistik zapsal pouze dvoumintovým trestem, který dostal v druhé třetině za hákování. Následnou přesilovku, kterou rozdělila druhá siréna pak využilo hostující křídlo Mike Hoffman.

Mrázek vychytal výhru Detroitu

Český gólman ve službách Detroitu Red Wings Petr Mrázek mohl vděčit fantastické produktivitě svých spoluhráčů ve třetí třetině utkání na ledě Vegas, kterou Red Wings vyhráli 4:0. Český strážce svatyně v utkání pochytal 23 střel a připsal si první vítězství v sezóně, ostatní úspěšné zápasy Detroitu totiž odchytal věčný rival mladého Čecha Jimmy Howard

Výborně odstartovalo soutěž Colorado a na vítězné vlně pokračovalo i proti Anaheimu. Domácí byli střelecky více než dvakrát aktivnější než Kačeři a ačkoliv ani jednou neskórovali při rovnovážném stavu hokejistů na ploše, dokázali vyhrát 3:1.

Výsledky NHL
New Jersey - Washington 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Branky: 37. T. Hall, 41. Palmieri - 15. a 46. Oshie, 29. Ovečkin, 40. J. Vrána, 48. Bäckström. Střely na branku: 23:28. Diváci: 13458. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Oshie (oba Washington), 3. Palmieri (New Jersey)
Columbus - New York Rangers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 40. S. Jones, 48. Panarin, 60. L. Sedlák - 15. K. Hayes. Střely na branku: 43:38. Diváci: 15342. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Panarin (oba Columbus), 3. Lundqvist (Rangers)
Calgary - Ottawa 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Branky: 20. Ceci, 39. D. Brassard, 42. Hoffman, 46. Mark Stone, 48. Dzingel, 57. Wideman. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19289. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Ceci, 3. Mark Stone (všichni Ottawa)
Colorado - Anaheim 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 12. Landeskog, 55. Barrie, 60. Zadonov - 43. Montour. Střely na branku: 39:18. Diváci: 15393. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Colorado), 2. Berra (Anaheim), 3. Andrighetto (Colorado)
Vegas - Detroit 3:6 (0:1, 3:1, 0:4)
Branky: 29. Marchessault, 36. Neal, 37. Haula - 2. a 51. Nyquist, 35. Zetterberg, 45. Mantha, 48. F. Nielsen, 55. Glendening. Střely na branku: 27:27. Diváci: 17645. Hvězdy zápasu: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Haula (Vegas). Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 59:45 minut, inkasoval třikrát z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta