NY Rangers - San Jose 1:4Hertl nabíjel a Žraloci si smlsli na Rangers. Polák poděkoval za novou smlouvu

Dva čeští hokejisté přispěli k výhrám svých týmů v pondělním programu zámořské NHL. Útočník Tomáš Hertl přihrával na jeden gól Žraloků ze San Jose, kteří zvítězili v Madison Square Garden nad New York Rangers 4:1, a Roman Polák z Toronta pomohl ve svém prvním zápase v sezóně po podpisu nové roční smlouvy asistencí k výhře 3:2 nad Los Angeles. Javorové listy tak ukončily čtyři zápasy trvající vítěznou sérii soupeře.

Logan Couture slaví se spoluhráčem ze San Jose Melkerem Karlssonem trefu v utkání proti New York Rangers.

Hertl se přihrávkou podílel na premiérové a zároveň vítězné trefě švédského útočníka Tima Heeda z 13. minuty, jenž střelou z úhlu překonal svého krajana v brance New Yorku Henrika Lundqvista. Odchovanec Slavie si v osmi zápasech připsal pět bodů (2+3). Rangers po osmé prohře z deseti utkání patří předposlední místo ve Východní konferenci.

Domácí nedokázali využít ani jednu z šesti přesilovek, které jim Sharks nabídli. "Nemůžete přijet do Madison Square Garden, šestkrát nebo sedmkrát se nechat vyloučit a očekávat, že uspějete. Dneska nás naštěstí podržel brankář a ubránili jsme všechna oslabení. Měli jsme štěstí," řekl trenér San Jose Peter DeBoer.

Gólman San Jose Martin Jones zneškodnil 33 střel a byl vyhlášen první hvězdou večera. Sharks zvítězili ve třetím z uplynulých čtyř duelů.

Polákův vítězný comeback

Jednatřicetiletý Polák podepsal s Maple Leafs jako nechráněný volný hráč v neděli smlouvu za 1,1 miliónu dolarů a ve svém prvním vystoupení v ročníku bodoval už v šesté minutě. Útočník Mitchell Marner objel branku Kings, přihrál Polákovi za pravý kruh a jeho tvrdou střelu z první usměrnil do branky Matt Martin. Přišel sice do kontaktu s brankářem Jonathanem Quickem, ale podle rozhodčích k porušení pravidel nedošlo.

Vítězný zásah zaznamenal v 43. minutě Patrick Marleau, díky jehož čtvrté brance v sezóně Maple Leafs odskočili do dvoubrankového vedení. Kings už dokázali pouze snížit. Polák nastoupil ve třetí obranné dvojici a na ledě strávil přes dvanáct minut. Český reprezentant odehrál první utkání od 15. dubna, kdy si ve druhém zápase úvodního kola play off proti Washingtonu zlomil kotník a lýtkovou kost.

Torontu patří ve Východní konference se 14 body druhá příčka, o bod za vedoucí Tampou. Kings i přes prohru zůstali v čele Západní konference.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
New York Rangers - San Jose 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Zibanejad - 2. Couture, 13. Heed (Hertl), 40. Donskoi, 43. M. Karlsson. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Couture, 3. M. Karlsson (všichni San Jose).
Toronto - Los Angeles 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 6. M. Martin (Polák), 35. Bozak, 43. Marleau - 36. A. Kempe, 53. Lewis. Střely na branku: 34:38. Diváci: 19 235. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Andersen (oba Toronto), 3. Lewis (Los Angeles).