Winnipeg - Pittsburgh 7:1Šampióni NHL dostali další výprask! Jágr nehrál, Vránův gól nestačil. Kaše znovu mezi střelci

New York

S krutým výpraskem 1:7 odjeli z Winnipegu hokejisté Pittsburghu v utkání nedělního programu zámořské NHL! Úřadující šampióny soutěže pomohl skolit třemi góly Blake Wheeler, vůbec prvním hattrickem během úvodní třetiny v historii klubu. Stále bez Jaromíra Jágra, který laboruje se zraněním v dolní části těla, zvítězili Calgary Flames nad Washingtonem 2:1, čestný úspěch hostí zaznamenal Jakub Vrána. Další český útočník Ondřej Kaše se jedním gólem podílel na výhře Anaheimu nad Carolinou 4:3 po samostatných nájezdech.

Blake Wheeler z Winnipegu překonává brankáře Pittsburghu Matthewa Murrayho.

Pittsburgh utrpěl už třetí debakl v sezóně. Stejně jako ve Winnipegu prohrál 1:7 i před osmi dny na ledě Tampy Bay a předtím ve druhém utkání v sezóně vítěz Stanleyova poháru z posledních dvou let prohrál v Chicagu dokonce 1:10.

Jets o své výhře rozhodli v první třetině, kdy v rozmezí 34 sekund skórovali třikrát a celkově úvodní část vyhráli 5:0. Kapitán týmu Wheeler vstřelil hattrick během čtyř minut a dvaceti vteřin a ke svému střeleckému galapředstavení později přidal ještě jednu asistenci. Jediný úspěch Tučňáků obstaral v prostřední části v přesilovce Jevgenij Malkin.

Jágr chyběl počtvrté v řadě

Jágr, jehož trápily problémy ve spodní části těla, už začal s týmem trénovat a podle trenéra Glena Gulutzana by měl brzy naskočit do sestavy. Do vedení dostal domácí Micheal Ferland, který právě českého veterána při jeho čtvrté absenci v řadě na pravém křídle elitní formace zastoupil, Vrána v 45. minutě střelou z levého kruhu srovnal stav a prosadil se potřetí v sezóně.

O výhře Flames rozhodl v 50. minutě Sean Monahan, jemuž naservíroval puk před odkrytou branku krásným pasem Johnny Gaudreau. Triumf kanadského celku podpořil 30 úspěšnými zákroky brankář Mike Smith.

Čtvrtá trefa Kašeho v sezóně ukázala jeho obratnost a šikovnost. Forvard Ducks převzal v pravém kruhu pro vhazování přihrávku zády k brance, okamžitě se otočil a pohotovou střelou překonal Scotta Darlinga. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých rozhodl Corey Perry.

Debut v brance Anaheimu si odbyl sedmatřicetiletý veterán Ryan Miller, který prvních devět zápasů vynechal kvůli poraněnému zápěstí. "Byl jsem šťastný už jenom proto, že jsem nastoupil. Byl jsme nervózní a dychtivý celý měsíc, abych se konečně připojil k týmu a začal mu pomáhat. Dneska jsem dostal šanci a moc jsem chtěl uspět," řekl Miller, jenž pochytal 34 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Carolina - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Skinner, 34. Jordan Staal, 39. Faulk - 11. O. Kaše, 18. D. Grant, 56. Silfverberg, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 37:25. Diváci: 10 108. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. J. Williams (Carolina), 3. R. Miller (Anaheim).
Calgary - Washington 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 23. Ferland, 50. Monahan - 45. J. Vrána. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18 327. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Kulak, 3. M. Smith (všichni Calgary).
Winnipeg - Pittsburgh 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14., 18. a 19. Wheeler, 2. Copp, 19. Armia, 51. Scheifele, 53. B. Lemieux - 38. Malkin. Střely na branku: 24:32. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).