Rubriky:

NHL

Jágr měl na rozbruslení Calgary nečekanou návštěvu. Kdo ho překvapil?

30. října 2017 14:16 - Calgary/Praha

Nečekanou návštěvu na střídačce potkal v neděli útočník Jaromír Jágr po dopoledním rozbruslení hokejistů Calgary před utkáním NHL proti Washingtonu. Svého někdejšího reprezentačního spoluhráče přišel přímo k ledu pozdravit Robert Reichel. Ten je v Kanadě na návštěvě za synem Kristianem, který hraje juniorskou Western Hockey League za Red Deer Rebels, kteří sídlí nedaleko Calgary.

 

twitter Calgary Flames

Už to je neuvěřitelných sedmadvacet let, co se obě legendy českého hokeje potkaly v jednom týmu poprvé. V roce 1990 spolu za reprezentační dvacítku odehrály juniorský šampionát a pak o pár měsíců později i ten seniorský ve Švýcarsku. Na něm tehdy ještě mladí Jágr s Reichlem nastupovali v jednom útoku s dalším zelenáčem Bobbym Holíkem a i díky nim nakonec svěřenci trenérů Wohla s Neveselým přivezli bronzové medaile.

Od následující sezóny už všichni tři zamířili do zámořské NHL - Holík do Hartfordu, Jágr do Pittsburghu a Reichel do Calgary. Za Plameny odehrál dohromady šest sezón a o tom, jak je v klubu stále vítanou postavou, svědčí i nedělní setkání s Jágrem. Vždyť jen málokomu by umožnili po tréninku týmu vstup až přímo na střídačku.

Spolu s Jágrem, s nímž v dresu národního týmu nastupoval i na Světových pohárech 1996 a 2004 nebo zlaté olympiádě v Naganu a hrách v Salt Lake City 2002, prohodil Reichel v neděli pár slov a možná zavzpomínali právě i na bývalé časy.

Jágr kvůli zranění v dolní části těla do večerního utkání s Capitals ještě nezasáhl a vynechal tak čtvrtý zápas v řadě. Do sestavy Flames by se mohl vrátit ve čtvrtek proti Pittsburghu.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..