Detroit - Arizona 5:3Frk asistoval a Detroit porazil nejhorší tým NHL, Mrázek pouze na střídačce

Detroit

I s přispěním jedné asistence Martina Frka porazili hokejisté Detroitu v nočním zápase NHL Arizonu. Red Wings na svém ledě nad nejhorším týmem celé soutěže zvítězili 5:3. Hosté se ani ve třináctém utkání sezóny nedočkali výhry v normální hrací době. Díky čtyřgólovému uragánu ve třetí třetině zdolali hráči New Yorku Rangers nováčka z Vegas 6:4. Doma naopak padla Minnesota, která prohrála s Winnipegem 1:2.

Hokejisté Detroitu se radují ze vstřelené branky proti Arizoně.

Frk měl prsty u druhé trefy Rudých křídel. Od mantinelu nabil Glendeningovi, který propálil Wedgewooda v bráně Coyotes. Český útočník svou druhou přihrávkou v sezóně zastavil osmizápasovou šnůru, během které nebodoval. Jen z lavičky sledoval dění na ledě brankář Petr Mrázek.

Detroit vedl po dvou třetinách 4:1 a směřoval k jednoznačnému vítězství, nicméně Arizona duel dvěma trefami v závěrečně dvacetiminutovce zdramatizovala a rozhodnutí přinesl až zásah Helma do prázdné brány minutu a půl před koncem.

Svěřenci Jeffa Blashilla vyhráli podruhé v řadě, zatímco Arizona jako jediný tým stále čeká na výhru v základní hrací době.

Rangers prohrávali s Vegas nejdříve 1:2, poté i 2:4, ale čtyřmi góly v třetí třetině skóre otočili a nováčka soutěže udolali. Nejpovedenější duel v sezóně zažil elitní centr Jezdců Mika Zibanejad, jenž nasbíral tři body za gól a dvě asistence. Gólman Ondřej Pavelec zůstal na střídačce.

Utkání v Minnesotě mezi domácími Wild a Winnipegem rozhodl v 41. minutě povedenou samostatnou akcí dánský šikula Nikolaj Ehlers, pro kterého to byla sedmá trefa v sezóně.

NHL:
NY Rangers - Vegas 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 3. Vesey, 22. Zuccarello, 46. Kreider, 50. Bučněvič, 55. Zibanejad, 59. Grabner - 20. a 28. R. Smith, 6. O. Lindberg, 39. D. Perron z trestného střílení. Střely na branku: 38:34. Diváci: 17.294. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič (oba NY Rangers), 3. R. Smith (Vegas).
Detroit - Arizona 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. Nyquist, 3. Glendening (Frk), 34. A. Mantha, 40. Larkin, 59. Helm - 32. Demers, 42. Cousins, 57. Keller. Střely na branku: 40:33. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. A. Mantha, 3. M. Green (všichni Detroit).
Minnesota - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 46. Kunin - 8. Connor, 41. Ehlers. Střely na branku: 29:19. Diváci: 18.814. Hvězdy zápasu: 1. Helleybuck, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Kunin (Minnesota).