Edmonton - Detroit 0:4Mrázek vychytal Edmonton a připsal si první čisté konto v sezóně. Zazářili i Frk s Frolíkem

New York

Petr Mrázek výrazně pomohl hokejistům Detroitu k triumfu v nočním zápase NHL proti Edmontonu. Brankář Rudých křídel vychytal své první čisté konto v sezóně a americký tým slavil vítězství 4:0. Kromě pětadvacetiletého gólmana se ukázal i Martin Frk, který výhru podpořil gólem a asistencí. Stejným bodovým přídělem jako Frk pomohl Calgary ke dvěma bodům Michael Frolík. Flames v sestavě bez Jaromíra Jágra zdolali New Jersey 5:4 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Detroitu se radují z vedoucí trefy do sítě Edmontonu.

Mrázek nastoupil k teprve svému pátému utkání v letošním ročníku kanadsko-americké soutěže. Většinou kryje záda Jimmymu Howardovi.

Trenér Red Wings ale proti Oilers ukázal na rodáka z Ostravy, který se mu odvděčil čistým kontem. Mrázek předvedl několik výborných zákroků, hned zkraje třetí třetiny mu pomohla i horní tyč. Devět minut před koncem se po střele Nugenta-Hopkinse rozezvučela pro změnu levá tyč. Celkově si český gólman připsal 36 úspěšných zákroků.

„Myslím, že oni měli (v první třetině) v rychlém sledu dvě nebo tři střely, které mě dostaly do utkání," řekl Mrázek zámořským reportérům.

V utkání byl také vidět i druhý Čech v sestavě Rudých křídel. Útočník Martin Frk si připsal ve druhé dvacetiminutovce svůj čtvrtý gól v sezóně, když nekompromisně tvrdou ranou zakončil rychlý výpad. V závěrečné třetině ještě jeho dělovku v přesilovce dorazil Mantha a dal výsledku konečnou podobu.

Frolík skóroval v oslabení

Dařilo se i Michaelu Frolíkovi z Calgary. Forvard Flames přispěl dvěma body k vítězství kanadského celku nad New Jersey. Nejprve ve 12. minutě zužitkoval napadání Ferlanda a ve vlastním oslabení střelou po ledě propálil Kinkaida. Následně v druhé periodě figuroval u zásahu Stonea.

Kanadský tým nakonec udolal svého soupeře v samostatných nájezdech, ve kterých rozhodl Tkachuk.

Plameny už pošesté v řadě nastoupily bez Jaromíra Jágra, který stále léčí zranění v dolní části těla (nejspíš třísla). Do sestavy by se mohl vrátit v úterý proti Vancouveru.

Z vítězství se radoval i Tomáš Plekanec, jehož Montreal porazil Chicago díky dvěma brankám v třetí třetině. Svůj první shootout v NHL vychytal Charlie Lindgren.

Hned pět přihrávek zaznamenal dvacetiletý centr New Yorku Islanders Mathew Barzal. Ostrované i díky němu v přestřelce zdolali Colorado, za které naposledy nastoupil Matt Duchene. Kanadská hvězda byla poté vyměněna do Ottawy. Na oplátku Avalanche získali brankáře Hammonda, forvarda Bowerse, volbu v 1. kole draftu 2018 a ve 3. kole draftu 2019.

NHL:
Edmonton - Detroit 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4. F. Nielsen, 10. Nyquist, 32. Frk, 47. Mantha (Frk). Střely na branku: 36:35. Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas a z 36 střel neinkasoval. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek, 2. Frk, 3. Mantha (všichni Detroit).
NY Islanders - Colorado 6:4 (2:0, 3:2, 1:2)
Branky: 13. a 42. Eberle, 22. a 25. Leddy, 5. Mayfield, 30. Boychuk - 60. a 60. Kerfoot, 21. MacKinnon, 34. Landeskog. Střely na branku: 28:35. Diváci: 10.927. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Leddy, 3. Mayfield (všichni NY Islanders).
Chicago - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 42. Drouin, 48. Morrow. Střely na branku: 38:35. Diváci: 21.871. Hvězdy zápasu: 1. Lindgren, 2. Drouin, 3. Morrow (všichni Montreal).
Calgary - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Frolík, 32. Michael Stone (Frolík), 33. Monahan, 47. Ferland, rozhodující sam. nájezd Tkachuk - 2. T. Hall, 22. Lovejoy, 33. Gibbons, 52. A. Greene. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17.839. Hvězdy zápasu: 1. Ferland (Calgary), 2. Hischier (New Jersey), 3. Frolík (Calgary).