Vancouver - Detroit 2:3Frk pomohl gólem k výhře Detroitu. Pastrňák se podílel na vítězné trefě Bostonu

New York/Praha

Český útočník Martin Frk přispěl gólem k vítězství Detroitu v pondělním utkání NHL na ledě Vancouveru 3:2. David Pastrňák přihrál na vítězný gól Bostonu, který porazil Minnesotu 5:3.

Útočník Detroitu Martin Frk (42) slaví gól proti Vancouveru Canucks spolu s Anthonym Manthou (39) a Andreasem Athanasiouem (72).

Frk vstřelil v dresu Detroitu svůj pátý gól v sezóně. Ve druhé třetině zvyšoval v přesilové hře na 2:0. Ke gólu mu pomohla také trocha štěstí, protože jeho ránu z mezikruží brankář Jacob Markström vyrazil, puk se snažil odpálit domácí Christopher Tanev, jenže detroitský Anthony Mantha mu klepl do hokejky tak šikovně, že zadák Canucks poslal puk do vlastní brány.

V bránce Detroitu tentokrát dostal přednost před Petrem Mrázkem Jimmy Howard. Ten kapituloval až ve třetí třetině, když v rozmezí dvou minut srovnali Daniel Sedin a Michael Del Zotto. V závěru ale vystřelil výhru pro Red Wings Slovák Tomáš Tatar.

Pastrňák se zapsal do statistik ve druhé třetině, kdy na sebe navázal pozornost hráčů Wild a ideálně puk nabídl rozjetému Toreymu Krugovi, jenž zvyšoval už na 4:1. Hosté sice vedli v úvodním dějství zásluhou Nina Niederreitera, pak ale přišla smršť domácích, kteří jen ve druhé třetině přestříleli soupeře 15:4.

Hned deset hráčů Bostonu si připsalo alespoň bod, a to Medvědi hráli bez zraněného nejlepšího střelce Brada Marchanda, kvůli zranění bohužel opět chyběl i David Krejčí.

Minnesota se ale dvěma góly ve třetí třetině ještě dokázala do zápasu vrátit, navíc ještě Mikael Granlund neproměnil trestné střílení. Do prázdné brány však v poslední minutě pečetil vítězství Bostonu Tim Schaller.

Bruins prodloužili solidní sérii, když v posledních osmi zápasech prohráli v normální hrací době jen jednou.

Boston - Minnesota 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 11. DeBrusk, 13. Valtrano, 26. Kuraly, 28. Krug (Pastrňák), 60. Schaller - 5. Niederreiter, 42. Mikael Granlund, 56. E. Staal. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Chára, 2. Vatrano, 3. Szwarz (všichni Boston).
Toronto - Vegas 4:3 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a 16. Kadri, 10. J. van Riemsdyk, rozhodující sam. nájezd Marner - 5. Neal, 39. R. Smith, 47. Engelland. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19 398. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Marner (oba Toronto), 3. Engelland (Vegas).
Washington - Arizona 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 9. Smith-Pelly, 35. Ovečkin, 65. Carlson - 2. Keller, 7. Fischer. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Holtby (oba Washington), 3. Wedgewood (Arizona).
Dallas - Winnipeg 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 25. Jamie Benn - 1. a 60. Scheifele, 6. Laine, 20. Connor. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17 895. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Jamie Benn (Dallas).
NY Rangers - Columbus 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)
Branky: 33. a 60. Grabner, 46. Shattenkirk, 50. Kreider, 52. Bučněvič - 21. Panarin, 25. J. Anderson, 49. O. Bjorkstrand. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17 348. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Grabner (všichni NY Rangers).
Vancouver - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 48. D. Sedin, 50. Del Zotto - 5. Helm, 36. Frk, 59. Tatar. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17 836. Hvězdy zápasu: 1. Abdelkader (Detroit), 2. Del Zotto (Vancouver), 3. Tatar (Detroit).