Calgary - Vancouver 3:5Jágr po šesti zápasech nastoupil za Calgary. Vítězný návrat to ale nebyl

New York

Po šestizápasové pauze zaviněné zraněním se do sestavy Calgary vrátil Jaromír Jágr. Český hokejista nastoupil v nočním utkání NHL ve třetí formaci Flames. Kanadský tým ale na domácím ledě prohrál s Vancouverem 3:5.

Jaromír Jágr (68) z Calgary a Brandon Sutter (20) z Vancouveru během vzájemného zápasu.

Jágr nehrál od 22. října, kdy pro zranění třísel odstoupil ze střetnutí proti Minnesotě. Po šesti vynechaných duelech se vrátil, a v domácím zápase s Canucks nastoupil na pravém křídle třetí formace po boku Sama Bennetta a Marka Jankowskiho.

Na ledě strávil třináct minut a do statistik se výrazně nezapsal. Nicméně pro dvojnásobného vítěze Stanley Cupu to byl 1925. zápas v kanadsko-americké soutěži včetně play off, čímž přeskočil v historické tabulce Gordieho Howea. Více startů než legendární 68 má jen Mark Messier (1992). V základní části má Jágr odehráno 1717 duelů a útočí na rekord NHL, který drží zesnulý Howe s 1767 zápasy.

O svém vítězství rozhodl Vancouver ve třetí třetině. Ve 45. minutě v rozmezí 38 sekund se jeho hráči prosadili hned dvakrát. Nejprve v přesilové hře Horvat, poté Henrik Sedin.

Calgary prohrálo po třízápasové vítězné sérii, naopak Kosatky vyhráli podruhé z posledních pěti zápasů.

Jednou asistencí se na výhře Montrealu nad Vegas podílel Tomáš Plekanec. Český centr dojel vyhozený puk a následně našel před brankou číhajícího Gallaghera. Pro pětatřicetiletého borce to byla třetí přihrávka v sezóně a celkově šestý bod.

U všech branek St. Louis figuroval ruský šikula Vladimir Tarasenko. Nejdříve proti New Jersey povedenou ranou zápěstím srovnával na průběžných 1:1, a pak zapsal dvě asistence.

Parádní zadovku předvedl v prodloužení mezi New Yorkem Islanders a Edmontonem hostující Leon Draisatl. Z jeho přihrávky pak těžil Connor McDavid, který rozhodl o vítězství Oilers.

Napínavý souboj nabídlo kalifornské derby mezi Anaheimem a Los Angeles. Přestože domácí vedli 2:0 a 3:1, Kings nakonec uspěli v prodloužení. Už v osmé minutě skončilo utkání pro českého útočníka Anaheimu Ondřeje Kašeho, jehož tvrdě atakoval obránce Kurtis MacDermid. Kaše odstoupil kvůli zranění v horní části těla a McDermid dostal trest na pět minut a do konce utkání.

NHL:
Buffalo - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 23. a 60. E. Kane, 44. B. Pouliot - 38. Ovečkin. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.146. Hvězdy zápasu: 1. B. Pouliot, 2. Scandella, 3. E. Kane (všichni Buffalo).
New Jersey - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Coleman - 39. Tarasenko, 41. Schwartz, 60. B. Schenn. Střely na branku: 22:40. Diváci: 12.317. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. B. Schenn (oba St. Louis), 3. Coleman (New Jersey).
NY Islanders - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Eberle - 22. Draisaitl, 61. McDavid. Střely na branku: 37:25. Diváci: 12.281. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Eberle (NY Islanders).
Pittsburgh - Arizona 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Schultz, 4. Malkin, 47. Kessel - 41. Rieder. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.498. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kessel, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).
Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 45. Dubois - 33. Irwin, 55. Järnkrok, 60. Arvidsson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 14.996. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok (Nashville), 2. O. Bjorkstrand (Columbus), 3. Rinne (Nashville).
Montreal - Vegas 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 9. Gallagher (Plekanec), 11. Jordie Benn, 24. Pacioretty - 18. Bellemare, 59. Haula. Střely na branku: 28:31. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Jordie Benn (oba Montreal), 3. D. Perron (Vegas).
Calgary - Vancouver 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Branky: 20. D. Hamilton, 32. J. Gaudreau, 38. Ferland - 16. Gagner, 36. Vanek, 39. Dorsett, 45. Horvat, 45 H. Sedin. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.160. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Markström (Vancouver).
Carolina - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 33. B. McGinn, 50. D. Ryan, 59. J. Williams - 35. Trocheck. Střely na branku: 48:31. Diváci: 8828. Hvězdy zápasu: 1. McKeown, 2. B. McGinn, 3. D. Ryan (všichni Carolina).
Anaheim - Los Angeles 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Boll, 13. Vatanen, 35. Rakell - 17. Kopitar, 40. A. Kempe, 46. D. Brown, 64. N. Shore. Střely na branku: 35:43. Diváci: 16.637. Hvězdy zápasu: 1. N. Shore (Los Angeles), 2. Rakell (Anaheim), 3. Kopitar (Los Angeles).