Rubriky:

NHL

Šipačov v NHL skončil. Vrací se do Kontinentální ligy

10. listopadu 2017 14:47 - Las Vegas
(Aktualizováno: 10. listopadu 2017 15:31)

Ruský útočník Vadim Šipačov se dobrovolně rozloučil s NHL a vrátí se do Kontinentální ligy. Třicetiletý centr byl hráčem nováčka zámořské ligy Vegas od května, v týmu se však neuplatnil, odmítl hrát na farmě a nesouhlasil ani s výměnou do jiného klubu. Rozhodl se vrátit do Ruska, kde v minulé sezóně patřil k lídrům mistrovského Petrohradu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šipačov se upsal Vegas Golden Knights v květnu na dva roky za devět miliónů dolarů. Teď klub dostane zpátky i dvoumiliónový podpisový bonus, který mu předtím vyplatil. Pokud by se chtěl ruský útočník někdy do NHL vrátit, Vegas drží jeho práva na příštích pět let.

"Někdy to prostě nefunguje. Nechtěl být vytrejdován do jiného klubu NHL, chtěl se vrátit domů," potvrdil generální manažer George McPhee, že se ruský hokejista vyvázal ze smlouvy. Za Vegas nastoupil třikrát, dal jeden gól. "Potřeboval hrát, ale každý v týmu byl lepší než on. Proto jsme chtěli, ať se rozehraje na farmě. To se však nestalo," dodal McPhee.

Do KHL může Šipačov naskočit okamžitě. Než z ní do Ameriky odešel, strávil v Kontinentální lize devět let. Minulou sezonu dokončil jako třetí nejproduktivnější hráč ligy s 76 body a slavil s Petrohradem podruhé Gagarinův pohár.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..