Calgary - St. Louis 7:4Přestřelka vyzněla pro Plameny! Trefil se Frolík, Jágr nahrával

Calgary

Přestřelka se šťastným koncem. Hokejisté Calgary na domácím ledě porazili v nočním utkání NHL St. Louis 7:4 i díky tomu, že v závěrečné třetině vstřelili pět branek. Výsledek pečetil gólem do prázdné brány Michael Frolík, jednu asistenci si připsal i Jaromír Jágr. V druhém zápase Carolina i díky hattricku Teuva Teräväinena smetla Dallas 5:1.

Centr třetí formace Calgary Mark Jankowski (77) oslavuje se spoluhráči jeden ze svých dvou gólů do sítě St. Louis.

Z českých hokejistů se jako první zapsal do statistik Jaromír Jágr. Ve 14. minutě našel přesným pasem z rohu Marka Jankowskiho, který svou druhou trefou v duelu upravil skóre na průběžných 2:1. Česká 68 bodovala podruhé v řadě. Hostující Jaden Schwartz ale ještě stihl do konce první dvacetiminutovky srovnat. Po bezgólové prostřední třetině se v té závěrečné s góly doslova roztrhl pytel.

Celkově padlo sedm branek. O pět z nich se postarali domácí. Rozhodující zásah si připsal pět minut před koncem Kris Versteeg. Do prázdné brány pak pečetil svým třetím gólem v sezóně výsledek Michael Frolík.

Calgary potvrdilo svou formu a připsalo si páté vítězství z posledních šesti střetnutí. Nicméně přišlo o svou brankářskou jedničku. Po první třetině musel pro zranění odstoupit Mike Smith, kterého nahradil Eddie Läck.

Za sedm minut a pět sekund dokázal nastřílet čistý hattrick forvard Caroliny Teuvo Teräväinen. Třiadvacetiletý Fin výrazně nasměroval Hurricanes ke dvěma bodům proti Dallasu, za který nastoupili Martin Hanzal s Radkem Faksou. Ani jeden se však neprosadili.

Kromě Teräväinena se blýskli i jeho spoluhráči z elitní formace. Jordan Staal nasbíral čtyři asistence, Sebastian Aho gól a dvě přihrávky.

NHL:
Calgary - St. Louis 7:4 (2:2, 0:0, 5:2)
Branky: 5. a 14. Jankowski (na druhou Jágr), 46. Bennett, 53. Ferland, 55. Versteeg, 59. J. Gaudreau, 59. Frolík - 4. a 53. Tarasenko, 17. Schwartz, 52. Steen. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.519. Hvězdy zápasu. 1. Jankowski, 2. Bennett, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary).
Carolina - Dallas 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
Branky: 43., 47. a 50. Teräväinen, 9. Aho, 60. Skinner - 29. A. Radulov. Střely na branku: 28:26. Diváci: 7968. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Jordan Staal, 3. Aho (všichni Carolina).