Philadelphia - Calgary 4:5 PPFrolík urval výhru pro Calgary. Voráček má dva body, produktivní také Faksa, Sobotka a Palát

Philadelphia

Obrovský náboj mělo pro české příznivce sobotní večerní utkání zámořské NHL mezi Philadelphií a Calgary. Dva nejsledovanější čeští hráči se postavili proti sobě - Jakub Voráček vs. Jaromír Jágr. Smál se ale ten třetí. Dvě přihrávky si připsal Voráček, jenže Letci prohráli s Calgary 4:5 po prodloužení. Rozhodl Michael Frolík, Jágr se neprosadil. Dalšími Čechy, kterým se v noci dařilo byla trojice Radek Faksa, Ondřej Palát a Vladimír Sobotka. Všichni jmenování skórovali, jenom Ondřej Palát se ale z výhry nemohl radovat.

Radost hokejistů Calgary, v prodloužení porazili 5:4 Philadelphii.

Poprvé se tato dvě mužstva potkala v probíhající sezóně NHL a slavili hosté, kteří prohrávali v první třetině o dva góly.

Hodně gólů v zápasech, to je linka, která provází Calgary v posledních utkáních, s Letci to nebylo po dvaceti minutách jinak. Domácí vyhráli úvodní část 3:1 a Philadelphia, která prohrála poslední tři zápasy, měla nakročeno k výhře. Měla.

Asistenci si u druhého gólu připsal Voráček. Jágr odehrál čtyři minuty v první dvacetiminutovce, ale neprosadil se. Více byl vidět český rozhodčí Libor Suchánek, který prožíval své druhé utkání v NHL.

Hosté srovnali

V prostřední části mohli Letci odskočit na tři góly, ale bylo to obráceně, během tří minut bylo srovnáno na 3:3. Dlouho netrvalo a byl stav opět posunut - 4:4 a za Calgary si Monahan připsal hattrick. Všechny trefy si připsal v přesilovkách.

Dvě tyčky domácí branky zazvonily během prvních deseti minut třetí části, štěstí pro Philadelphii, smůla pro Calgary. Jágr odehrál proti Philadelphii stý zápas v NHL, ale tentokrát se neprosadil. Naopak po 78 sekundách prodloužení o dělbě bodů rozhodl Frolík.

V sestavě domácích Flyers chyběl obránce Radko Gudas, jenž byl v předchozím duelu proti Winnipegu vyloučen do konce zápasu a v neděli ho čeká disciplinární slyšení kvůli seknutí Mathieua Perraulta.

Dallas porazil Edmonton 6:3, když v každé třetině vítězný tým vstřelil dvě branky. Jeden gól si připsal také útočník Radek Faksa. Arizona porazila v prodloužení 3:2 Ottawu. O výhře rozhodl Duclair, který si přisal v duelu hattrick.

Sobotka pomohl gólem k obratu, Palátovy body nestačily

Hokejisté Tampy Bay po sérii pěti výher v řadě doma překvapivě nestačili na Ostrovany z New Yorku. Domácím se vůbec nepovedl vstup do zápasu a už po deseti minutách zaostávali o dvě branky. Mohutný nápor, který přišel ve třetí části hry a jehož součástí byl i gól a asitence rodáka z Frýdku-Místku, už ale nestačil. Blesky teprve potřetí v sezóně prohráli v normální hrací době a i přes porážku se dál drží v čele celé soutěže. "Náš výkon se sice v průběhu zápasu zlepšil, ale příliš pozdě. Spousta odrazů směřovala jinam, ale podle mě v posledních 15 utkáních šly puky naším směrem," prohlásil Palát.

Vladimír Sobotka se naopak z vítězství radovat mohl. Cenné dva body si hráči St.Louis připsali na ledě Vancouveru a to zejména tím, že dokázali dohnat dvougólové manko. Šikovný třebíčský rodák se předvedl hlavně ve 34. minutě, kdy dostal příliš prostoru na střelu a perfektně zamířil k levému rohu branky, kterou střežil Švéd Anders Nilsson. Utkání v prodloužení rozhodl Braydon Schenn, který zažívá famózná vstup do sezóny a je společně s parťákem Schwartzem nejproduktivněším hráčem týmu.

Trápení Montrealu pokračuje

Pokud označil způsob porážky v minulém zápase od hokejistů slabé Arizony trenér Montrealu Claude Julien za trapný, tak po sledovaném kanadském derby s Torontem asi nebude jeho hodnocení o moc pozitivnější. Canadiens se sice trápí s rozsáhlou marodkou, přesto je debakl 0:6 proti velkému rivalovi velkou ranou pro příznivce Montrealu.

Nejvíce trápí nejůspěšnější klub v historii NHL gólmanská pozice. Zranění Careyho Price i Ala Montoyi donutila vedení k angažování zkušeného Fina Anttiho Niemiho, který však proti Torontu dostal příležitost až v závěrečné třetině, jeho mladému americkému kolegovi Charliemu Lindgrenovi se zápas nepovedl.

Na druhé straně se dařilo jedničce draftu z roku 2016 Austonu Matthewsovi, který sám dva góly dal a dokonal tak představení, ve kterém sice jeho Toronto prohrálo na počet střel, v mnohem důležitější produktivitě však nedalo domácím šanci.

Dalas vyhrál, Faksa znovu skórovalc

Český útočník Stars zařídil dokonce vítězný gól v utkání proti Edmontonu, na jehož Na všech brankách se podílel kapitán Connor McDavid, který vstřelil gól a dvakrát asistoval. Za Stars se prosadilo šest střelců, kteří pomohli zastavit třízápasovu sérii proher. Nepříjemností je zranění dalšího českého hokejisty ve službách Dallasu. Urostlý Martin Hanzal utrpěl zranění v horní části těla. Trenér Ken Hitchcock však doufá, že se Čech v pondělí bude moci zapojit do tréninku.

Souboj posledních vítězů Stanley cupu ovládlo Chicago

Duel dvou favoritů celé soutěže rozhodly přesilovky hostujícího celku. Všechny tři branky padly při výhodě hráčů Chicaga. Jednička v brance Pittsburghu Matt Murray odchytala poměrně dobrý zápas, zavinila však první trest, z kterého padl gól. Murrayho trestu za podražení využil po čtyřiceti sekundách výhody švédský bek Gustav Forsling, který překvapil třiadvacetiletého gólmana nepříliš umístěnou a prudkou střelou.

Matt Humwick, specialista Tučňáků na oslabení, vyrovnával ve třetí třetině a opět při přesilové hře Chicaga. Zkušený obránce zaskočil jinak také výborného Coreyho Crawforda. Jak důležitý byl nerovnovážný počet hráčů na ledě v tomto utkání pak dokumentoval gól Artěma Anisimova, jenž v deváté minutě třetí periody, ve stejně přesilovce, ve které obrdžel Crafword gól, překlopil misky vah na stranu Chicaga.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Calgary 4:5 v prodl. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Manning, 14. Couturier (Voráček), 17. Provorov, 35. Patrick (Voráček) - 27., 30. a 35. Monahan, 8. J. Gaudreau, 62. Frolík. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19 210. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Frolík, 3. J. Gaudreau (všichni Calgary)
Dallas - Edmonton 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 7. A. Roussel, 9. A. Radulov, 28. D. Shore, 39. Faksa, 54. Jamie Benn, 59. Spezza - 17. a 21. Caggiula, 18. McDavid. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18 312. Hvězdy utkání: 1. A. Roussel, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. McDavid (Edmonton)
Ottawa - Arizona 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. Mark Stone, 22. Borowiecki - 20., 52. a 62. Duclair. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16 471. Hvězdy utkání: 1. Duclair, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Mark Stone (Ottawa)
Winnipeg - New Jersey 5:2 (0:0, 5:1, 0:1)
Branky: 26. Connor, 29. Laine, 29. Trouba, 30. Hendricks, 39. Perreault - 27. Gibbons, 48. Butcher. Střely na branku: 34:36. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. Hendricks, 2. Perreault, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg)
Los Angeles - Florida 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 9. Toffoli, 43. J. Brodzinski, 46. Andreoff, 58. Lewis. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Kuemper, 2. Toffoli, 3. J. Brodzinski (všichni Los Angeles)
Buffalo - Carolina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 53. E. Kane - 35. J. Williams, 56. Aho, 60. Nordström. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 028. Hvězdy utkání: 1. Aho, 2. Darling, 3. J. Williams (všichni Carolina)
Tampa Bay - NY Islanders 3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
Branky: 44. a 57. Gourde (na druhou Palát), 44. Palát - 11. a 42. A. Lee, 1. Ladd, 28. B. Nelson, 60. Tavares. Střely na branku: 39:32. Diváci: 19 092. Hvězdy utkání: 1. A. Lee (NY Islanders), 2. Gourde (Tampa Bay), 3. Tavares (NY Islanders)
Pittsburgh - Chicago 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 49. Hunwick - 13. Forsling, 49. Anisimov. Střely na branku: 36:38. Diváci: 18 638. Hvězdy utkání: 1. Anisimov, 2. Schmaltz (oba Chicago), 3. Hunwick (Pittsburgh)
Montreal - Toronto 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Branky: 49. a 56. Matthews, 33. Hainsey, 33. Kadri, 41. C. Brown, 49. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 33:31. Diváci: 21 302. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Matthews, 3. Kadri (všichni Toronto)
Washington - Minnesota 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Oshie, 13. Orlov, 58. Kuzněcov - 13. Niederreiter. Střely na branku: 43:31. Diváci: 18 506. Hvězdy utkání: 1. Oshie, 2. Orlov, 3. Holtby (všichni Washington)
Nashville - Colorado 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 20. Craig Smith, 30. Sissons, 31. Bitetto, 48. Ekholm, 52. Arvidsson - 56. Mironov, 59. Compher. Střely na branku: 24:31. Diváci: 17 113. Hvězdy utkání: 1. Bitetto, 2. Rinne, 3. Craig Smith (všichni Nashville)
Vancouver - St. Louis 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Boeser, 26. Markus Granlund, 31. S. Bärtschi - 19. Parayko, 34. Sobotka, 45. Edmundson, 63. B. Schenn. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18 865. Hvězdy utkání: 1. P. Stastny (St. Louis), 2. S. Bärtschi (Vancouver), 3. B. Schenn (St. Louis)
San Jose - Boston 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Meier - 7. Cehlárik, 11. DeBrusk, 55. Heinen. Střely na branku: 37:20. Diváci: 17 442. Hvězdy utkání: 1. Chudobin, 2. DeBrusk, 3. K. Miller (všichni Boston)