Rubriky:

NHL

Proč hraje Jágr? Kouč má jasno a říká: Už se do toho dostává, vytvářel tuny šancí

21. listopadu 2017 12:40 - Washington

Před pěti lety v Dallasu trvala jejich spolupráce vlastně jen pár měsíců, ale už tehdy si Glen Gulutzan udělal obrázek o Jaromíru Jágrovi a pětačtyřicetiletá legenda mu jeho někdejší představy potvrzuje také v Calgary.

 

Nick Wass, ČTK/AP

Najdete na Jágrovi nějaké rozdíly kromě toho, že tehdy při angažmá u Stars mu bylo ‚teprve' čtyřicet?

Zrovna nedávno jsem s ním mluvil a říkal jsem mu: Jsi hubenější, než v Dallasu! Ale co se týká přístupu, tak je to pořád stejný chlapík. Stejně jako tenkrát si vychutnává, že může pracovat s mladými hráči. V neděli jsme se bavili o tom, jak je strašně rád, že může probírat hokej s Gaudreauem, protože Johnny je opravdu dobrý hráč.

Mluvili jste spolu i o jeho pozici mentora?

Už v Dallasu byl velkou inspirací pro mladé hráče. Zůstává dlouho v hale, po tréninku tráví čas v tělocvičně a oni ho tam vidí. Vidí, jak miluje hokej, vždycky je možné za ním zajít a promluvit si s ním o zápase, o tréninku a dalších věcech. Měl na naše mladé tehdy v Dallasu opravdu velký vliv, udělal s nimi kus práce. A stejné je to i teď v Calgary.

Jenže roky přibývají a Jágr vstoupil do sezóny bez přípravného kempu a vzápětí se zranil. Je to na něm stále znát?

Ano, poté co přišel o přípravný kemp, není možné hned mu naložit spoustu minut na ledě. Obzvlášť, když hrajeme dva zápasy ve dvou dnech. Když už se do toho dostával, tak se zranil, to byla velká škoda a krok zpět. Teď se ale zase rozjíždí.

Fanoušky překvapilo, že netráví moc času v přesilovkových formacích, proč?

V posledních pár zápasech už jsme ho ale občas na přesilovku vrátili. Čas na ledě mu pomalu roste. Ale je jasné, že bez tréninkového kempu je start sezony obtížný pro jakéhokoli hráče, a obzvlášť, když vám je pětačtyřicet. Ale teď už na něm vidím, že se do toho dostává, hlavně doma hrál dobře, vytvářel tuny šancí.

Vypadalo to, že se mu daří vedle Gaudreaua s Monahanem. je to pro vás nadále možná varianta složení prvního útoku?

Je, ale teď tam máme Micheala Ferlanda a tahle lajna poslední dobou taky skvěle šlape. Jags tam hrál v dřívějších zápasech, ale když se zranil, přišel tam Micheal a funguje to. Takže teď neplánujeme změny. Pokud by nám to pomohlo, jsme otevřeni všem nápadům ve složení útoků, ale momentálně k tomu není důvod.

Od Jágra se ale kvůli jeho renomé body čekají.

Jágr už nehraje kvůli tomu, aby na něj byla upřená pozornost. Hraje ze správných důvodů, protože hokej miluje. Myslím, že to ukazuje cestu i všem ostatním, kteří chtějí hrát dlouho: Musíte hokej milovat. Nehraje kvůli trofejím, nakonec, v tomhle ohledu už je celkem zajištěný. Hraje proto, že to miluje a myslím, že všichni kolem něj to vidí a vnímají.

V týmu ale máte i dalšího Čecha univerzála Michaela Frolíka, jak si ceníte jeho služeb?

Je pro nás důležitý nejen kvůli gólům, ale kvůli své celoplošné hře. Nastupuje proti nejlepším hráčům soupeře, hraje tři na tři, prodloužení, oslabení, někdy chodí i na přesilovky. Jak jste řekl, je to univerzál, kterého můžeme nasadit na všechny situace. Dokáže spolehlivě odehrát spoustu minut. A navíc je to velký profesionál. Dá se říct, že je to náš motor.

Těšíte se na chvíli, až Jágr překoná Gordieho Howea v počtu odehraných zápasů?

Byl by to obrovský moment. Pro trenéra jsou takové chvíle určitě výjimečné, vracíte se k nim ve vzpomínkách. Ale pro něj i pro celý hokej jako takový by to byl neskutečný úspěch. Myslím, že nejen já, ale všichni naši hráči se na to těší a přejí Jágrovi, aby se to povedlo. Byla by to hodně mimořádná věc. Říká se, že rekordy jsou od toho, aby se neustále překonávaly. Ale tenhle by už jen tak někdo nepřekonal.

Marek Burkert (Washington), Sport.cz, Právo

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..