Philadelphia - Vancouver 2:5Voráčkův gól bídu Philadelphie neukončil. Jaškin trefou podpořil kanonádu

New York

Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček vstřelil svůj šestý gól v sezóně, páté porážce Philadelphie v řadě však nezabránil. Letci podlehli Vancouveru 2:5. To gól Dmitrije Jaškina přispěl k vítězné kanonádě St. Louis proti Edmontonu 8:3, díky níž se Blues posunuli do čela celé NHL.

Útočník St.Louis Dmitrij Jaškin (23) přijímá gratulace od spoluhráčů po trefě proti Edmontonu.

Do branky Flyers se poprvé od 4. listopadu postavil Michal Neuvirth, ale neprožil vůbec šťastný návrat. Už v průběhu druhé třetiny byl po čtvrtém inkasovaném gólu z 22 střel stažen ze hry, jeho náhradník Brian Elliot poté neinkasoval a připsal si 13 úspěšných zásahů.

Neuvirth měl úspěšnost jen 81,8 procent, po trefě Svena Bärtschiho zamířil rodák z Ústí nad Labem na střídačku. A kouč Dave Hakstol si vyčítal, že to neudělal dřív.

„Jakmile dali čtvrtý gól, už bylo těžké se z té jámy vyhrabat. Kluci sice ve třetí třetině snížili, ale změna brankáře po třetím gólu by možná dodala týmu potřebnou jiskru," přemítal Hakstol.

Jeho svěřenci se sice ujali vedení 1:0 po trefě Ivana Provorova, ale pak srovnal z brejku Daniel Sedin a následně se dvakrát prosadil nováček Brock Boeser.

Deset minut před koncem sice snížil Voráček bombou z první po ideálním pasu od Claudea Girouxe na 2:4, ale další tlak domácích přišel vniveč. Naopak při risku bez brankáře pečetil triumf hostů Loui Eriksson. Philadelphia hrála druhé utkání bez obránce Radko Gudase, jenž si odpykává desetizápasový trest.

Mnohem více důvodů k radosti měl útočník Dmitrij Jaškin. V úvodu utkání se prosadil po skvělém individuálním počinu, kdy si nejprve u mantinelu odstavil Ryana Stromea a pak překvapivou střelou švihem pod horní tyč nachytal gólmana Cama Talbota, jenž se ihned poté nechal vystřídat.

Hlavními strůjci úspěchu Blues byli ale čtyřbodoví Vladimír Tarasenko, Brayden Schenn (oba 2+2) a Jaden Schwartz (1+3). St. Louis se radovalo z výhry potřetí v řadě, zatímco Edmonton třikrát za sebou padl.

Philadelphia - Vancouver 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Provorov, 50. Voráček - 11. a 22. Boeser, 10. D. Sedin, 35. S. Bärtschi, 60. L. Eriksson. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal 34:26 minuty, inkasoval čtyřikrát z 22 střel a úspěšnost zákroků měl 81,8 procent. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19 278. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Markström, 3. D. Sedin (všichni Vancouver).
Dallas - Montreal 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 39. D. Shore, 40. Spezza, 60. Seguin - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. D. Shore, 2. Bishop, 3. Spezza (všichni Dallas).
St. Louis - Edmonton 8:3 (2:0, 2:0, 4:3)
Branky: 4. a 53. Tarasenko, 40. a 55. B. Schenn, 8. Jaškin, 24. Schwartz, 48. Upshall, 57. P. Stastny - 47. Lucic, 56. Draisaitl, 59. Nurse. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18 819. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. B. Schenn, 3. Schwartz (všichni St. Louis).