Boston - Pittsburgh 4:3Skvělí Krejčí s Pastrňákem zařídili výhru Bostonu, trefil se i Hertl. Jágr v přestřelce bez bodu

vat, novČTKSport.cz

Čeští hokejisté Bostonu Davidové Krejčí s Pastrňákem se výrazně podepsali pod vítězstvím svého týmu nad Pittsburghem. Bruins vyhráli 4:3. Krejčí si připsal dva body za gól a asistenci, Pastrňák vstřelil rozhodující gól. Dalším střelcem pátečního programu byl Tomáš Hertl, který vstřelil první gól San José na ledě Vegas. Jakub Voráček se také činil, jeho dvě asistence ale na výhru Letců nestačily. Jaromír Jágr s Michaelem Frolíkem odjeli z Dallasu s porážkou a bez bodů do svých statistik.

David Krejčí (46) z Bostonu překonává Matta Murrayho (30) z Pittsburghu.

Krejčí odehrál teprve desátý duel v této sezóně NHL. Do více ho nepustilo zranění.

Zkušený centr otevřel skóre v 7. minutě, když ho zcela volného viděl Debrusk. Krejčí si připsal druhý přesný zásah v tomto ročníku. Třetí mohl přidat v polovině duelu, ale jeho střela od modré čáry mu nesedla, nicméně puk si našel Grzelcyk a i s trochou štěstí zaznamenal svůj první gól v kariéře v kanadsko-americké soutěži.

Touto trefou zvýšil už na 3:1, ale obhájci titulu dokázali srovnat. Nejprve pálil nejlepší střelec klubu Phil Kessel, poté i Sidney Crosby, jehož branku musel posvětit videorozhodčí.

V závěrečné dvacetiminutovce rozhodl o vítězství Medvědů David Pastrňák. Rozjetého českého šikulu našel přesným pasem Nash. Rodák z Havířova ujel obránci Letangovi a v úniku přesnou ranou nedal šanci brankáři Murraymu.

"V závěru druhé třetiny jsme trochu zaspali, ale o přestávce jsme se dali dohromady. Hráli jsme správným způsobem a v takových případech se k vám přikloní i štěstí na odrazy puků jako dnes k nám. Ale zasloužili jsme si to," řekl s 11 zásahy nejlepší český střelec, který skóroval po pětizápasovém půstu. "Vím, že jsem v produktivitě zpomalil, ale nezabýval jsem se tím. Věděl jsem, že šance i góly zase přijdou," dodal Pastrňák.

Voráček dál valí, Letcům to však skřípe

Už na úctyhodných 29 bodů v 23 utkáních se dočkal osmadvacetiletý Jakub Voráček. Letcům se ale v poslední době vůbec nedaří, spadli pod pomyslná místa pro postup do play off a tak forma českého útočníka je jednou z mála věcí, co může fanoušky klubu těšit.

Tentokrát si na Flyers vyšlápli Ostrované z New Yorku, když ve třetí části hry dokázali smazat dvougólové manko, aby v prodloužení rozhodl Nick Leddy. Šestadvacetiletý americký obránce si v nastavení dobře najel mezi kruhy na přihrávku Joshe Ho-Sanga a perfektně zakončil.

Český forvard si své dvě asistence schoval do rozmezí pouhých devatenácti sekund, kdy nejprve nabídl branku přeným pasem obránci Gostisbeheremu, načež o chvíli později využil váhavé rozehrávky německého brankáře Thomase Greisse, obral ho o puk a naservíroval Seanu Couturierovi už opravdu snadný pamlsek. Ani tyto dvě kvapné přihrávky, ani skvělá druhá třetina domácích, kterou vyhráli 4:1, však nakonec na výhru nestačily.

Český útočník se ale po utkání spíše než pohledu na své asistence, věnoval rozhodčím. Jeho vyloučení totiž nastartovalo obrat Islanders. "Zahákoval jsem Tavarese za hokejku a ne za rukavice. Alespoň myslím. Jemu to prošlo, mně ne. Poslední dobou nevím, co se trestá a co ne," postěžoval si Voráček.

Hertlův gól nestačil, nováček dál šlape

Žralokům ze San José nepomohla ani branka Tomáše Hertla, jenž využil perfektní práce finského spoluhráče Donskoie, k pokoření Vegas. Překvapení soutěže z města hazardu zvládlo především první polovinu zápasu, v níž, gólu Hertla navzdory, si vybojovalo tříbrankové vedení.

Hosté se však nevzdali, třemi rychlými góly ještě v druhé třetině zápas vyrovnali a poslali do prodloužení, tam už ale slavili domácí. Nováčkovi soutěže zajistil bod navíc bývalý spoluhráč Jaromíra Jágra z Floridy Jonathan Audy-Marchessault.

Jágr bez bodu, v přestřelce vládl Seguin

Brankovou přestřelku viděli diváci v Dallasu. Žádný z českých útočníků na obou stranách se do ní ale nezapojil, naopak Michael Frolík skončil na hrozivých -4 bodech, co se statistiky účasti na ledě při vstřelených či obdržených gólech týče.

Více než osmnáct tisíc diváků v American Airlines Center vidělo slibný úvod domácích a pak hlavně znamenitý finiš. Deset branek, a především skvělý výkon hvězdy Stars, Tylera Seguina. Pětadvacetiletý Kanaďan v poslední minutě poslední třetiny korunoval svůj výkon třetí brankou v zápase a po právu se stal i jeho největší hvězdou.

Lukáš Sedlák se vrátil v předchozím utkání po měsíci do sestavy Columbusu, z níž vypadl kvůli zranění kotníku. Čtyřiadvacetiletý útočník přidal v desátém startu sezony ke dvěma gólům z minulých zápasů první asistenci, po které zpečetil Tyler Motte v poslední minutě výhru Blue Jackets 5:2 nad Ottawou. Sedlák navíc v utkání zaznamenal tři kladné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách.

Výsledky NHL:
Boston - Pittsburgh 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 7. Krejčí, 11. Kuraly, 31. Grzelcyk (Krejčí), 46. Pastrňák - 22. Guentzel, 35. Kessel, 38. Crosby. Střely na branku: 33:20. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Krejčí (Boston)
Philadelphia - NY Islanders 4:5 v prodl. (0:1, 4:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 24. Giroux, 27. Simmonds, 33. Gostisbehere (Voráček), 33. Couturier (Voráček) - 20. Barzal, 28. Clutterbuck, 45. Eberle, 53. Ladd, 63. Leddy. Střely na branku: 30:37. Diváci: 19 643. Hvězdy zápasu: 1. Eberle (NY Islanders), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Barzal (NY Islanders)
Minnesota - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. Zucker, 26. Niederreiter, rozhodující sam. nájezd Coyle - 11. Compher, 16. Comeau. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 084. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. Coyle, 3. Niederreiter (všichni Minnesota)
Anaheim - Winnipeg 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Beauchemin - 1. a 5. Ehlers, 33. Little, 59. Connor. Střely na branku: 31:36. Diváci: 16 035. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Cogliano (Anaheim), 3. Little (Winnipeg)
Washington - Tampa Bay 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 19. Ovečkin, 35. Smith-Pelly, 58. Beagle - 2. Namestnikov. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer (Washington), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Beagle (Washington)
Vegas - San Jose 5:4 v prodl. (2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. a 27. W. Karlsson, 3. Theodore, 12. Neal, 62. Marchessault - 18. Hertl, 29. Burns, 36. Tierney, 40. Boedker. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 094. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Theodore, 3. Marchessault (všichni Vegas)
Buffalo - Edmonton 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 35. Josefson, 41. Eichel, 60. Okposo - 60. Auvitu. Střely na branku: 31:30. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Josefson, 3. Okposo (všichni Buffalo)
New Jersey - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 23. T. Hall, 31. B. Boyle, 36. Severson - 26. D. Sedin, 51. Horvat. Střely na branku: 26:25. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. B. Boyle, 2. T. Hall, 3. Hischier (všichni New Jersey)
NY Rangers - Detroit 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 51. Kreider, 61. Zuccarello - 45. Tatar. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. H. Lundqvist (NY Rangers), 2. Howard (Detroit), 3. Zuccarello (NY Rangers)
Columbus - Ottawa 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 12. a 51. Atkinson, 28. Nutivaara, 54. N. Foligno, 60. Motte (Sedlák) - 11. Pyatt, 29. Hoffman. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17 084. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. J. Anderson, 3. Nutivaara (všichni Columbus)
Carolina - Toronto 4:5 (0:0, 1:4, 3:1)
Branky: 34. D. Ryan, 44. Jordan Staal, 54. E. Lindholm, 56. Hanifin - 21. Hyman, 28. Leivo, 32. Hainsey, 39. J. van Riemsdyk, 46. Marleau. Střely na branku: 47:25. Diváci: 15 241. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk (Toronto), 2. Skinner (Carolina), 3. Andersen (Toronto)
St. Louis - Nashville 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. R. Johansen, 60. A. Watson. Střely na branku: 34:28. Diváci: 19 033. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. C. Hutton (St. Louis), 3. Johansen (Nashville)
Dallas - Calgary 6:4 (1:0, 2:3, 3:1)
Branky: 25., 55. a 59. Seguin, 19. A. Roussel, 39. A. Radulov, 53. G. Smith - 38. a 47. Monahan, 21. Ferland, 23. J. Gaudreau. Střely na branku: 41:38. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. J. Gaudreau, 3. Monahan (oba Calgary)
Arizona - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. Ekman-Larsson, 38. Perlini, 63. Fischer - 23. Kopitar, 43. Lewis. Střely na branku: 33:25. Diváci: 12 285. Hvězdy zápasu: 1. Fischer, 2. Perlini, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona)