Dallas - Chicago 3:2Pastrňák prodloužil krizi Philadelphie, Faksa skóroval potřetí za sebou

New York

Sobotní duely NHL nabídly individuální úspěchy i neúspěchy českých hokejistů. David Pastrňák přispěl brankou a asistencí k výhře Bostonu nad Philadelphií. Radek Faksa skóroval ve třetím klání v řadě a trefil se také Michael Frolík, jehož Calgary podlehlo Edmontonu 5:7. Petr Mrázek po pěti gólech opustil duel Detroitu s Montrealem.

Útočník Bostonu David Pastrňák. Archivní snímek.

Radek Faksa se trefil ve třetím utkání za sebou. Tentokrát to odneslo Chicago, proti kterému se prosadil pohotovou střelou krátkým nápřahem zpoza kruhů. Souboj Dallasu proti Blackhawks došel za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů, v nichž se prosadili pouze hráči Hvězd - Radulov a Seguin.

Skvělý zápas odchytal gólman Arizony Scott Wedgewood, jenž pochytal všech 26 střel New Jersey a pomohl tak svému týmu k výhře 5:0. Pětadvacetiletý Kanaďan přitom ještě koncem října patřil právě New Jersey. Do střetnutí nezasáhl Pavel Zacha, který byl uveden jen mezi náhradníky.

Rusové se přetahují o krále střelců

Radim Vrbata strávil na ledě 14 minut, žádný bod si však nepřipsal a jeho Florida podlehla Carolině 2:3 po prodloužení.

Alexandr Ovečkin vstřelil už svůj 19. gól v sezóně a jeho Washington porazil Columbus 4:3. Za vítězné mužstvo nastoupil Jakub Vrána, za poražené Lukáš Sedlák, ani jeden z českých hokejistů však nebodoval.

Souboj o nejlepšího střelce NHL je momentálně v režii Rusů. Také Nikita Kučerov má po dvou trefách proti San Jose 19 branek a s Ovečkinem se přetahuje o vedoucí pozici. V duelu Tampy Bay se Žraloky zářil také Ondřej Palát, jehož dvě asistence přispěly Bleskům k výhře 5:2. Povedená byla především přihrávka na Kučerovův gól, kterým Tampa srovnala ve druhé třetině na 1:1. Palát krásným pasem v útočném pásmu našel přesně hůl svého ruského spoluhráče najíždějícího za obranu hostů.

Mizerný zápas zažili Martin Frk s Petrem Mrázkem. Jejich Detroit podlehl Montrealu 1:10. Mrázek byl střídán ve 34. minutě po pátém obdrženém gólu, Frk si připsal tři záporné body v bilanci účasti na ledě. Tomáš Plekanec si připsal jednou asistencí.

Pittsburgh zřejmě našel velice kvalitní brankářskou dvojku v 22letém Tristanu Jarrym, který podruhé během dvou dnů vychytal Buffalo. Po čistém kontu z pátku přidal tentokrát 32 zákroků z 33 střel hostů. Tučňáci tak zdolali Šavle 5:1.

Pastrňák gólem a přihrávkou prodloužil krizi Philadelphie

Souboj nejproduktivnějších českých hokejistů v této sezóně NHL vyzněl jasně pro Davida Pastrňáka. Útočník Bostonu se podepsal gólem a asistencí pod vítězství 3:0 na ledě Philadelphie, v jejímž dresu vyšel naprázdno i Jakub Voráček. Flyers prohráli už desátý zápas v řadě.

Voráček s 30 kanadskými body dál vládne českým hráčům v soutěži, Pastrňák se mu s bilancí 13+10 přiblížil na sedm bodů.

Boston prožívá na rozdíl od svého dnešního soupeře vydařené období a připsal si šesté vítězství z posledních sedmi zápasů. Vykročil za ním v 15. minutě, kdy otevřel skóre po samostatném úniku Ryan Spooner a ve svém teprve devátém utkání v sezoně vstřelil první gól.

Na 2:0 zvýšil ve druhé třetině Pastrňák, kterému hned po vhazování nabil na střelu Brad Marchand. V 31. minutě si spolupráci zopakovali a tentokrát po přihrávce Charlieho McAvoye skóroval Marchand, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Druhou hvězdou se stal Pastrňák a třetí brankář Tukka Rask, který udržel čisté konto i díky tomu, že domácím nebyl v závěru druhé třetiny uznán gól Claudea Girouxe po úspěšném protestu střídačky Bostonu. Rask potřeboval na první nulu v ročníku 28 zákroků.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Boston 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. Spooner, 27. Pastrňák, 31. Marchand (Pastrňák). Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.274. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. T. Rask (všichni Boston).
Minnesota - St. Louis 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Suter, 61. Dumba - 38. Berglund (Sobotka). Střely na branku: 25:42. Diváci: 19.107. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. Dumba (oba Minnesota), 3. Allen (St. Louis).
Vancouver - Toronto 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Markus Granlund, 12. Edler - 58. J. van Riemsdyk. Střely na branku: 26:36. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Edler (oba Vancouver), 3. Rielly (Toronto).
Montreal - Detroit 10:1 (2:0, 4:0, 4:1)
Branky: 6., 22. a 36. P. Byron, 6. Deslauriers, 25. De la Rose, 34. Hudon, 42. Gallagher, 47. Jordie Benn, 52. Carr, 57. A. Shaw - 50. Glendening. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal 33:43 minuty, z 25 střel inkasoval pětkrát a úspěšnost zákroků měl 80 procent. Střely na branku: 34:23. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. P. Byron, 2. Deslauriers, 3. Galchenyuk (všichni Montreal).
Tampa Bay - San Jose 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)
Branky: 21. a 56. Kučerov (na první Palát), 42. a 46. T. Johnson (na první Palát), 52. Conacher - 17. Goodrow, 54. Braun. Střely na branku: 43:27. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. T. Johnson, 2. Kučerov, 3. Palát (všichni Tampa Bay).
Washington - Columbus 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. Connolly, 3. Chiasson, 40. Ovečkin, 42. Kuzněcov - 24. Panarin, 37. Calvert, 57. Werenski. Střely na branku: 23:35. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. J. Carlson, 3. Connolly (všichni Washington).
Arizona - New Jersey 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 1. Demers, 20. Stepan, 38. Martinook, 53. Goligoski, 54. D. Strome. Střely na branku: 27:27. Diváci: 14.388. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Stepan, 3. D. Strome (všichni Arizona).
Nashville - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. a rozhodující sam. nájezd Fiala, 52. Järnkrok - 33. Henrique, 46. Fowler. Střely na branku: 35:35. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Järnkrok, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).
Carolina - Florida 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 15. E. Lindholm, 49. Skinner, 65. Hanifin - 45. Bjugstad, 59. Barkov. Střely na branku: 47:39. Diváci: 14.246. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Skinner, 3. C. Ward (všichni Carolina).
Dallas - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. a rozhodující sam. nájezd A. Radulov, 33. Faksa - 9. Franson, 40. Saad. Střely na branku: 35:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. A. Forsberg (Chicago), 3. A. Radulov (Dallas).
Pittsburgh - Buffalo 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 19. Malkin, 26. Hagelin, 40. Hörnqvist, 54. Kessel, 59. Crosby - 52. Pominville. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.582. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Jarry, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).
Calgary - Edmonton 5:7 (1:3, 0:2, 4:2)
Branky: 46. a 52. S. Bennett, 17. Frolík, 49. Ferland, 53. J. Gaudreau - 11. a 15. Puljujärvi, 18. Khaira, 24. Letestu, 40. Lucic, 42. Maroon, 59. Nugent-Hopkins. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 20 minut, z šesti střel inkasoval dvakrát a úspěšnost zákroků měl 66,7 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. Puljujärvi (Edmonton), 3. J. Gaudreau (Calgary).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.