NHL

Detroit - Boston 2:3 PP

Pastrňák pálí dál. V jubilejním zápase zařídil prodloužení, v němž Boston udolal Detroit

14. prosince 2017 04:52 - New York
(Aktualizováno: 14. prosince 2017 06:48)

Jediným českým hokejistou, který bodoval v nočních utkáních NHL, byl David Pastrňák. Útočník Bostonu ve svém 200. zápase v kanadsko-americké soutěži gólem pomohl k vítězství Medvědů 3:2 v prodloužení nad Detroitem.

Tim Fuller, Reuters

Rodák z Havířova je nejlepším českým střelcem v probíhající sezóně nejlepší hokejové ligy světa. Proti Rudým křídlům rozvlnil síť už popatnácté. V 59. minutě zužitkoval křižný pas Brada Marchanda a do odkryté branky srovnal na průběžných 2:2. Jednadvacetiletý hráč bodoval podéváté v řadě.

Sestřih zápasu Detroit - Boston

A právě Marchand celý duel rozhodl. Po pětatřiceti sekundách prodloužení ujel obraně Detroitu a bekhendovým blafákem pověsil puk pod horní tyč brány, kterou opět hájil Jimmy Howard. Český brankář Petr Mrázek zůstal na lavičce.

Boston vyhrál potřetí v řadě, naopak Red Wings padli podesáté z posledních jedenácti duelů.

Faksa s Hanzalem u výhry Dallasu

Dallas v sestavě s Radkem Faksou a Martinem Hanzalem porazil Ostrovany z New Yorku na jejich ledě. V polovině utkání už Hvězdy vedly 4:0 a vyhnaly z branky slovenského gólmana Jaroslava Haláka. Jeho náhradník Thomas Greiss inkasoval už jen jednou, ale domácí dokázali manko pouze snížit, když se dvakrát trefil Anders Lee.

Sestřih zápasu NY Islanders - Dallas

Ani druhý celek z New Yorku nezvítězil. Rangers nestačili na Ottawu, které podlehli 2:3. Český brankář Ondřej Pavelec kryl záda jedničce Jezdců Henriku Lundqvistovi.

Sestřih zápasu Ottawa - NY Rangers

Vancouver před vlastními fanoušky schytal od Nashvillu pořádný debakl. Dařilo se zejména první formaci Predators. Všichni její členové si připsali minimálně jeden bod. Canucks potřetí z posledních čtyř střetnutí vstřelili pouze jeden gól.

Sestřih zápasu Vancouver - Nashville

NHL:
Ottawa - NY Rangers 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Ryan, 36. Ceci, 41. Z. Smith - 24. Grabner, 45. Bučněvič. Střely na branku: 30:29. Diváci: 13.212. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Duchene (oba Ottawa), 3. Grabner (NY Rangers).
NY Islanders - Dallas 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 42. a 57. A. Lee - 8. a 41. Pitlick, 16. Radulov, 22. Elie, 30. Jamie Benn. Střely na branku: 34:27. Diváci: 10.316. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Pitlick, 3. Lehtonen (všichni Dallas).
Detroit - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 30. Tatar, 52. Larkin - 44. Acciari, 59. Pastrňák, 61. Marchand. Střely na branku: 33:32. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Rask (oba Boston), 3. Larkin (Detroit).
Vancouver - Nashville 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)
Branky: 26. Burmistrov - 2. a 24. Subban, 15. Arvidsson, 26. F. Forsberg, 49. C. Smith, 52. Fiala, 53. Järnkrok. Střely na branku: 26:48. Diváci: 16.806. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Johansen, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).