Buffalo - Philadelphia 4:2Voráček je lídrem mezi nahrávači, Jágr stále mimo hru

Ve čtyřech pátečních zápasech NHL žádný český hokejista neskóroval. Asistenci si připsali Jakub Vrána, Tomáš Plekanec, Michael Frolík a Jakub Voráček, který přihrával dokonce na dvě trefy Letců a je tak v čele statistiky asistencí celé NHL. Celkem už kladenský odchovanec asistoval u 36 branek Philadelphie. Jaromír Jágr vinou zranění v dolní polovině těla opět chyběl v sestavě Plamenů.

Jakub Voráček (vlevo) v souboji s Evanderem Kanem.

Calgary podlehlo Montrealu 2:3. A jelikož v bráně dostal před Davidem Rittichem přednost Mike Smith, zastupoval český hokej v dresu Plamenů jen Michael Frolík, jenž si připsal jednu asistenci. Totéž se povedlo Tomáši Plekancovi v týmu hostů, spolu s ním nastoupil do hry také obránce Jakub Jeřábek.

Voráčkovy asistence Letcům nestačily

Jakub Voráček dvakrát asistoval v duelu Philadelphie s Buffalem. Letci však na ledě Šavlí prohráli 2:4. Voráček je momentálně lídrem ve statistice gólových přihrávek s 36 asistencemi.

5.-6. Connor McDavidEdmonton3531

Letce od začátku klání držel zejména brankář Brian Elliot, jenž zlikvidoval trestné střílení Evandera Kanea a zmařil i další šance domácích. Poprvé zaváhal až v 54. minutě, kdy pustil střelu z úhlu od Ryana O'Reillyho.

Jako zakončovatel do odkryté brány se Buffalu osvědčil Jack Eichel, který takto nejprve zvýšil vedení Šavlí na 3:1 a po Gostisbeherově snížení upravil skóre do konečné podoby 4:2.

Washington podlehl Arizoně 2:3 po prodloužení. Nepomohla mu ani povedená přihrávka Jakuba Vrány na gól T. J. Oshieho. Vrána nejprve neuspěl tečí Kuzněcovova pasu před bránou, vzápětí však nadějný útočník našel chytrým zpětným pasem Oshieho a ten ve druhé třetině vstřelil první branku zápasu.

Florida zdolala na svém ledě Minnesotu 4:2. Radim Vrbata v tomto utkání odehrál devět minut a nebodoval.

Výsledky NHL
Buffalo - Philadelphia 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
Branky: 59. a 60. Eichel, 44. O'Reilly, 52. E. Kane - 58. Raffl (Voráček), 59. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 37:35. Diváci: 18.222. Hvězdy utkání: 1. E. Kane, 2. Lehner (oba Buffalo), 3. Elliott (Philadelphia).
Arizona - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. Dvorak, 59. Fischer, 65. Keller - 26. Oshie (Vrána), 45. Kuzněcov. Střely na branku: 27:17. Diváci: 10.904. Hvězdy utkání: 1. Keller, 2. Dvorak, 3. Fischer (všichni Arizona).
Calgary - Montreal 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 50. Ferland (Frolík), 59. Tkachuk - 11. Froese, 29. Deslauriers, 44. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 23:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Froese (Montreal), 2. Bennett (Calgary), 3. Gallagher (Montreal).
Florida - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 60. Huberdeau, 17. Trocheck, 52. Brickley - 9. Suter, 31. Winnik. Střely na branku: 34:31. Diváci: 13.259. Hvězdy utkání: 1. Brickley, 2. Huberdeau, 3. Trocheck (všichni Florida).