Boston - Florida 5:1Krejčího asistence vedly k obratu. Faksa se trefil při výhře Dallasu

Útočník David Krejčí se v odpoledním utkání NHL třemi asistencemi podílel na výhře hokejistů Bostonu 5:1 nad Floridou. Byl za to vyhlášen druhou hvězdou zápasu a Bruins se posunuli do čela Východní konference. Na jeden gól přihrál i druhý český hráč v domácí sestavě David Pastrňák. Michael Frolík dvěma asistencemi přispěl k ukončení negativní série Calgary a po 11 zápasech konečně bodoval. Radek Faksa skóroval a přispěl k důležité výhře Dallasu.

Hokejisté Bruins oslavují branku v zápase s Floridou, tři asistence v utkání posbíral David Krejčí (46).

Krejčí sehrál třetí tříbodový zápas v sezóně. Po jeho asistencích otočili ještě v první třetině výsledek Nick Holden a Jake DeBrusk a po změně stran zvýšil Ryan Donato. Pastrňák byl u přesilovkového gólu Patrice Bergerona na 4:1 a ještě před druhou přestávkou završil skóre DeBrusk, který si s bilancí 2+1 vysloužil ocenění pro první hvězdu utkání.

Kromě vysoké výhry oslavil David Pastrňák také své bodové jubileum – ve svých 21 letech a po 249 zápasech v NHL dosáhl na metu 200 bodů (91+109).

Faksa vládne Čechům v bilanci +/-

Útočník Radek Faksa přispěl gólem v oslabení k výhře Dallasu 4:1 nad Minnesotou. Stars tak stále živí naději na účast v play off. Faksa zvyšoval po devatenácti sekundách třetí třetiny náskok Dallasu na 3:0. Český forvard těžil z práce Tylera Pitlicka, který si poradil s přesilou a přihrál od pravého mantinelu před branku úplně volnému Faksovi.

Rodák z Vítkova u Opavy vyrovnal svou bilanci gólů a přihrávek v sezóně (16+16) a vylepšil se ve statistice +/- na 22 kladných bodů. V ní je nejlepší z českých hokejistů a celkově 26. v soutěži.

Michael Frolík přispěl dvěma asistencemi k vítězství Calgary nad Edmontonem. Český útočník bodoval po jedenáctizápasové odmlce. Oilers se v utkání dostali do vedení po brance Antona Slepyševa, ještě v první třetině ale Calgary brankami Dougieho Hamiltona, Garneta Hathawaye a Mikaela Backlunda otočilo skóre na 3:1 – u prvních dvou zásahů byl Frolík. Edmonton už stav jen korigoval na 2:3 ze svého pohledu. Flames zvítězili poprvé po sedmi porážkách.

Další slušnou porci minut zvládl v dresu Rangers mladík Filip Chytil, který na centru druhé formace newyorského týmu odehrál patnáct a půl minuty a připsal si dvě střely na branku. O vítězství Rangers nad Carolinou (2:1) se góly postarali Ryan Sproul a Kevin Hayes, v trikotu Hurricanes, kteří následkem prohry letos definitivně nebudou bojovat o Stanley Cupu, snižoval Skinner.

Mimořádný výkonem se prezentoval Američan Jack Eichel z Buffala, který se na vítězství 7:4 nad Nashvillem podílel pěti gólovými přihrávkami.

Pittsburgh pak porazil 5:2 Montreal a zajistil si účast v play off NHL.

NHL:
Boston - Florida 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. a 37. DeBrusk (na první Krejčí), 12. Holden (Krejčí), 22. Donato (Krejčí), 34. Bergeron (Pastrňák) - 5. McGinn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Krejčí, 3. Rask (všichni Boston).
Detroit - Ottawa 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 25. Larkin, 45. Athanasiou. Střely na branku: 27:31. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Larkin, 3. Athanasiou (všichni Detroit).
Vancouver - Columbus 5:4 v prodl. (0:1, 2:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 32. Archibald, 34. Goldobin, 46. Jokinen, 55. Horvat, 62. Edler - 14. S. Jones, 57. Dubois, 59. Werenski, 59. Atkinson. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.865. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones (Columbus), 2. Jokinen (Vancouver), 3. Panarin (Columbus).
Toronto - Winnipeg 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 23. Marleau - 29. Morrissey, 30. Byfuglien, 38. Copp. Střely na branku: 29:29. Diváci: 19.101. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. Marleau (Toronto).
New Jersey - NY Islanders 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 21. a 30. T. Hall, 8. Noesen, 39. Coleman - 2. Fritz, 34. Beauvillier, 57. Wagner. Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. T. Hall, 2. Butcher, 3. Noesen (všichni New Jersey).
Pittsburgh - Montreal 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)
Branky: 10. Sheary, 11. Hörnqvist, 15. Hagelin, 48. Kessel, 50. Sheahan - 9. Petry, 20. Drouin. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.636. Hvězdy zápasu: 1. Sheahan, 2. Kessel, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).
Carolina - NY Rangers 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Skinner - 24. Sproul, 34. K. Hayes. Střely na branku: 41:20. Diváci: 14.993. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (NY Rangers), 2. Skinner (Carolina), 3. K. Hayes (NY Rangers).
Nashville - Buffalo 4:7 (2:1, 2:5, 0:1)
Branky: 3. P.K. Subban, 17. Watson, 22. Turris, 33. Bonino - 36., 38. a 49. Reinhart, 28. a 39. Okposo, 1. Pominville, 26. O'Reilly. Střely na branku: 36:36. Diváci: 17.551. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Eichel, 3. O'Reilly (všichni Buffalo).
Dallas - Minnesota 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Spezza, 28. Klingberg, 41. Faksa, 60. Seguin - 42. Parise. Střely na branku: 36:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg, 2. Lehtonen (oba Dallas), 3. E. Staal (Minnesota).
Arizona - St. Louis 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 15. L. Schenn, 24. Pánik, 36. Ekman-Larsson, 40. Chychrun, 52. Goligoski, 58. Rinaldo. Střely na branku: 33:34. Diváci: 17.380. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Ekman-Larsson, 3. L. Schenn (všichni Arizona).
Calgary - Edmonton 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Hamilton (Frolík), 12. Hathaway, 16. Backlund (Frolík) - 3. Slepyšev, 33. Cammalleri. Střely na branku: 20:36. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. M. Smith, 2. Backlund (oba Florida), 3. Kassian (Edmonton).
Vegas - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 3. Theodore, 24. Lindberg, 49. W. Karlsson - 8. Pavelski, 30. Vlasic. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.458. Hvězdy zápasu: 1. nevyhlášena, 2. Theodore, 3. W. Karlsson (oba Vegas).