Tampa Bay - Boston 4:2Stav série 1:1Čeští medvědi spali, a tak udeřil blesk. Palát zařídil vítězství Tampy Bay. Skóroval i Hertl

New York

Ani Pastrňák, ani Krejčí. Ve druhém zápase druhého kola play off NHL mezi Bostonem a Tampou Bay se zaskvěl jiný český hokejista. Útočník Lightning Ondřej Palát vstřelil rozhodující gól a u dalšího asistoval a výrazně pomohl k vítězství svého týmu 4:2. Tým z Floridy srovnal stav série na 1:1. Ve druhém zápase Vegas přemohlo San Jose 4:3 v prodloužení a vede 2:1 na zápasy. Za poražené jednou skóroval Tomáš Hertl.

Ondřej Palát (18) z Tampy Bay se raduje ze své trefy.

Palát nejprve figuroval v polovině duelu u branky na 2:1. Rodák z Frýdku-Místku vyhazoval z obranného pásma puk. Kotouč dobruslil Point, jenž následně nabil Johnsonovi.

Vedení domácí celku pojistil necelých šest minut před koncem třetí třetiny právě český útočník. Po přihrávce Pointa zacílil přesně nad Raskovo rameno. Ve vyřazovacích bojích si připsal druhý gól a celkově v sedmi duelech nasbíral šest bodů.

Boston sice zásluhou Kruga, kterému touš přiťukl Pastrňák, dokázal snížit, ale v samotném závěru pojistil první vítězství Blesků v sérii Point, který figuroval u všech branek (1+3).

Třetí zápas se hraje ve středu v Bostonu.

Hertlův gól nepomohl

Druhé utkání nabídlo velké drama. Hokejisté Vegas po dvou třetinách vedli nad San Jose 3:1. Žraloci ale dokázali srovnat. Na 3:3 skóroval v 59. minutě Tomáš Hertl, který zužitkoval tvrdou práci na brankovišti.

V prodloužení ale rozhodl nejlepší střelec nováčka soutěže Karlsson.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Tampa Bay - Boston 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Gourde, 31. Tyler Johnson (Palát), 55. Palát, 60. B. Point - 19. McAvoy, 56. Krug (Pastrňák). Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. Tyler Johnson, 2. B. Point, 3. R. Callahan (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:1
Západní konference - 3. zápas:
San Jose - Vegas 3:4 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 27. Meier, 48. E. Kane, 59. Hertl - 30. C. Miller, 34. Marchessault, 35. R. Smith, 69. W. Karlsson. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. M.-A. Fleury, 2. W. Karlsson (oba Vegas), 3. Hertl (San Jose). Stav série: 1:2.