NHL

Tampa Bay - Boston 4:2

Stav série 1:1

Čeští medvědi spali, a tak udeřil blesk. Palát zařídil vítězství Tampy Bay. Skóroval i Hertl

1. května 2018 05:22 - New York
(Aktualizováno: 1. května 2018 07:31)

Ani Pastrňák, ani Krejčí. Ve druhém zápase druhého kola play off NHL mezi Bostonem a Tampou Bay se zaskvěl jiný český hokejista. Útočník Lightning Ondřej Palát vstřelil rozhodující gól a u dalšího asistoval a výrazně pomohl k vítězství svého týmu 4:2. Tým z Floridy srovnal stav série na 1:1. Ve druhém zápase Vegas přemohlo San Jose 4:3 v prodloužení a vede 2:1 na zápasy. Za poražené jednou skóroval Tomáš Hertl.

Kim Klement, Reuters

Palát nejprve figuroval v polovině duelu u branky na 2:1. Rodák z Frýdku-Místku vyhazoval z obranného pásma puk. Kotouč dobruslil Point, jenž následně nabil Johnsonovi.

Sestřih duelu Tampa Bay - Boston

Vedení domácí celku pojistil necelých šest minut před koncem třetí třetiny právě český útočník. Po přihrávce Pointa zacílil přesně nad Raskovo rameno. Ve vyřazovacích bojích si připsal druhý gól a celkově v sedmi duelech nasbíral šest bodů.

Boston sice zásluhou Kruga, kterému touš přiťukl Pastrňák, dokázal snížit, ale v samotném závěru pojistil první vítězství Blesků v sérii Point, který figuroval u všech branek (1+3).

Třetí zápas se hraje ve středu v Bostonu.

Hertlův gól nepomohl

Druhé utkání nabídlo velké drama. Hokejisté Vegas po dvou třetinách vedli nad San Jose 3:1. Žraloci ale dokázali srovnat. Na 3:3 skóroval v 59. minutě Tomáš Hertl, který zužitkoval tvrdou práci na brankovišti.

Sestřih zápasu San Jose - Vegas

V prodloužení ale rozhodl nejlepší střelec nováčka soutěže Karlsson.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápas:
Tampa Bay - Boston 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Gourde, 31. Tyler Johnson (Palát), 55. Palát, 60. B. Point - 19. McAvoy, 56. Krug (Pastrňák). Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.092. Hvězdy utkání: 1. Tyler Johnson, 2. B. Point, 3. R. Callahan (všichni Tampa Bay). Stav série: 1:1
Západní konference - 3. zápas:
San Jose - Vegas 3:4 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)
Branky: 27. Meier, 48. E. Kane, 59. Hertl - 30. C. Miller, 34. Marchessault, 35. R. Smith, 69. W. Karlsson. Střely na branku: 42:33. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. M.-A. Fleury, 2. W. Karlsson (oba Vegas), 3. Hertl (San Jose). Stav série: 1:2.