Winnipeg - Las Vegas 1:3Stav série 1:1Slovenský střelec nastartoval Vegas. Nováček NHL srovnal finále Západní konference

Winnipeg

Ve finále Západní konference play off NHL platí po dvou zápasech nerozhodný stav. Hokejisté Vegas ve druhém duelu porazili Winnipeg na jeho ledě 3:1. První trefu ve vyřazovacích bojích si připsal slovenský útočník Tomáš Tatar, dvakrát se za nováčka soutěže prosadil jeho spoluhráč Jonathan Marchessault.

Hokejisté Vegas děkují brankáři Fleurymu, který ve druhém zápase finále Západní konference proti Winnipegu pustil jen jeden gól a připsal si 30 zákroků.

Domácí vlétli do utkání jako uragán. Puk po bekhendovém zakončení Scheifeleho sice prošel mezi betony Fleuryho, ale obránce Schmidt ho odklidil do bezpečí. Poté zakončoval Ehlers, ale trefil jen tyč. Zkušený brankář si posléze poradil i s pokusy Trouby a Lowryho.

A tak udeřilo na druhé straně. Slovenský forvard Tatar byl na začátku akce, kterou sám zakončil. Nejprve obral v rohu o puk Stastnyho a poté si nabruslil před bránu, kde ho našel Theodore. Sedmadvacetiletý rodák z Ilavy pak nadvakrát překonal Hellebuycka.

V závěru první třetiny využil Marchessault zaváhání Connora a střelou mezi betony prostřelil brankáře Jets.

Po bezbrankové druhé dvacetiminutovce, ve které domácí Copp podruhé rozezvučel tyčku za Fleurym, padly dvě branky v závěrečné třetině. Tlak Winnipegu vyústil v trefu Connora, jehož nahození z kruhu pro vhazování Fleurymu propadlo. Domácí byli rázem na dostřel, nicméně je záhy zmrazil svým druhým zásahem Marchessault, který bekhendovou kličkou zakončil situaci 2 na 1.

Po třízápasové odmlce nastoupil na křídle čtvrté formace hostů český forvard Tomáš Nosek.

Svěřenci Gerarda Gallanta srovnali stav série na 1:1. Třetí utkání se hraje ve čtvrtek.

Finále Západní konference play off NHL - 2. zápas:
Winnipeg - Vegas 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 48. Connor - 18. a 49. Marchessault, 14. Tatar. Střely na branku: 31:28. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Marchessault, 2. M.-A. Fleury (oba Vegas), 3. Connor (Winnipeg). Stav série 1:1.