Las Vegas - Winnipeg 3:2Nosek má první gól v play off! Vegas zbývá krok do finále NHL

Las Vegas

Útočník Tomáš Nosek se prvním gólem v play off NHL podílel na výhře hokejistů Vegas 3:2 nad Winnipegem, Golden Knights se ve finále Západní konference ujali vedení 3:1. Nováčka NHL tak dělí jediná výhra od postupu do závěrečné bitvy o Stanley Cup.

Český útočník Tomáš Nosek (92) se raduje ze své premiérové branky ve Stanley Cupu.

Před vhozením úvodního buly uctili diváci a hráči minutou ticha oběti střelby na střední škole v Texasu.

Do sestavy Golden Knigts se po nemoci vrátil David Perron, jenž ve třetí formaci nahradil Slováka Tomáše Tatara. Diváci v Las Vegas nemuseli na první branku čekat dlouho. Už po dvou a půl minutách se v přesilovce po přihrávce Marchessaulta střelou z první prosadil William Karlsson. Brankář Hellebuyck neměl nárok.

Těsné vedení Golden Knights hájili až do poloviny utkání, kdy početní výhodu, po trestu Tomáše Noska, využil také Winnipeg. Podobně nechytatelným projektilem gólmana Fleuryho překonal finský zázrak Patrik Laine, jemuž na levý kruh nabil Byfuglien. Svou bodovou sbírku druhou asistencí rozšířil Blake Wheeler, s 18 přihrávkami nejlepší nahrávač vyřazovací části. Kapitán Jets získal 21. bod, čímž v kanadském bodování dohnal Jevgenije Kuzněcova z Washingtonu a pittsburghskou dvojici Jake Guentzel a Sidney Crosby.

Chvíli nato Tomáš Nosek napravil své předchozí vyloučení. Český útočník si najel do brankoviště, odkud puk dorazil po Bellemarově otočce kolem branky – Vegas vedlo 2:1. Expardubický útočník má ve svém prvním play off zámořské ligy bilanci 1+1.

„Upřímně, cítil jsem úlevu. Byl jsem plný emocí a šťastný," řekl Nosek ke své premiérové trefě. (...) Myslím, že bylo důležité hned skórovat. Play off je o tom, abyste zůstali v tempu a snažili se ho sami udávat. Každý může udělat chybu, to nejdůležitější je ale se v dalším střídání zvednout, odrazit se zpět a být připravený," dodal pětadvacetiletý forvard.

Hokejisté Jets odpověděli v 46. minutě. Pohotovým zakončením z pravého kruhu srovnal obránce Tyler Myers Kotouč se schoval v zadní části brankové sítě, takže gól ještě muselo potvrdit video.

O třetím vítězství nevadského mužstva za sebou rozhodl v 54. minutě Reilly Smith, jenž Hellebuycka propálil ostrou ranou z levé strany kluziště, puk se ještě otřel o břevno. Kanadský útočník se pak dočkal ocenění pro nejlepšího hráče zápasu. Druhou hvězdou duelu se stal Fleury, který zastavil 35 střel hostů. Tomáš Nosek, jenž strávil část play off jen mezi náhradníky, odehrál v utkání jen osm minut a tři vteřiny.

„Fakt, že se vždy dokážeme po gólu soupeře hned odrazit zpět a nepolevíme z tempa, bylo dosud v této sérii klíčové," zdůraznil brankář Fleury.

„Nic není ukradeno, dokud není konec série. A ten je podle nás ještě dost daleko. Teď se vracím domů a budeme se soustředit na další zápas," řekl bek Winnipegu Tyler Myers k sérii a k brankáři Vegas Fleurymu, jenž je téměř v každém utkání nejlepším hráčem svého týmu, pro nějž už „ukradl" několik zápasů.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas:
Vegas - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. W. Karlsson, 31. Nosek, 54. R. Smith - 30. Laine, 46. Myers. Střely na branku: 29:37. Diváci: 18.697. Hvězdy utkání: 1. R. Smith, 2. M.-A. Fleury, 3. W. Karlsson (všichni Vegas). Stav série: 3:1.