Kanada nestačila na nováčka. Spengler Cup ovládli hokejisté Kuopia

Davos

Hokejisté KalPy Kuopio ovládli při svém premiérovém startu Spenglerův pohár v Davosu. Ve finále zdolali obhájce vítězství z minulých tří let Kanadu 2:1 po samostatných nájezdech. V osmé sérii rozstřelu rozhodl útočník Jaakko Rissanen.

Hokejisté KalPy Kuopio ovládli při svém premiérovém startu Spenglerův pohár v Davosu.

Kanada na 92. ročníku tradičního turnaje na rekordní 16. triumf nedosáhla a stále se dělí o pozici nejúspěšnějšího týmu s pořádajícím Davosem.

Na první branku 6300 diváků ve vyprodané Vaillant Areně čekalo až do 46. minuty, kdy slavila vedení Kanada. Po přihrávce Adama Cracknella ujel Torrey Mitchell, jehož pokus o blafák sice slovenský gólman Denis Godla vypíchnul hokejkou, ale Daniel Winnik okamžitě z dorážky otevřel skóre.

KalPa odpověděla necelých devět minut před koncem. Střelu Lasseho Lappalainena ještě Zach Fucale vyrazil, ale do odkryté branky doklepl puk Eetu Luostarinen.

Bitva ve finále Spengler Cupu. Nakonec Kanada prohrála s KalPa Kuopio 1:2 nájezdech.