Živě

Brankář Kořenář v AHL dál září, znovu nedostal gól

26. ledna 2019 08:39 - Grand Rapids

Český hokejový brankář Josef Kořenář z týmu San Jose Barracuda udržel v premiérové sezoně v nižší zámořské soutěži AHL potřetí čisté konto. Dvacetiletý rodák z Pelhřimova přispěl v pátek 29 úspěšnými zásahy k vítězství farmy San Jose Sharks na ledě Grand Rapids 4:0 a vysloužil si ocenění pro první hvězdu zápasu.

 

Kořenář v sezoně odchytal v AHL 19 utkání. S průměrem 2,10 obdržené branky na zápas je v hodnocení brankářů druhý za Jordanem Binningtonem ze San Antonia (2,08) a s úspěšností zákroků 92,4 procenta třetí za Collinem Deliou z Rockfordu (93,3) a Binningtonem (92,7). Bývalý gólman Jihlavy se v pondělí představí na Utkání hvězd AHL ve Springfieldu.

Kořenář si vybojoval smlouvu se Sharks jako nedraftovaný hráč předloni na zkoušce před sezonou. Tu pak ale strávil v české extralize v Jihlavě a v první lize v Benátkách nad Jizerou. Na premiéru v NHL čeká.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.