Brankář Vaněček zářil, finálové prohře v Utkání hvězd AHL však nezabránil

29. ledna 2019 08:15 - Springfield/Praha

Český hokejista Vítek Vaneček z Hershey byl nejúspěšnějším brankářem Utkání hvězd AHL ve Springfieldu, ale nezabránil porážce Atlantické divize ve finále se Severní divizí 0:1 po samostatných nájezdech. Vaněček odchytal celkem ve čtyřech duelech téměř 21 minut a dostal z 20 střel dvě branky.

 

The Hershey Bears, Twitter

V základní části exhibice se Vaněček dělil v desetiminutových duelech o místo se Samuelem Montembeaultem a šestiminutové finále odchytal celé. Ze šesti střel neinkasoval, v nájezdech ale vyhrála Severní divize 2:1.

Jinak ale na Vaněčka pršela chvála a na sociálních sítích Hershey byl jednoznačně za hvězdu.

Druhý český zástupce v Utkání hvězd AHL, brankář Josef Kořenář ze San Jose Barracuda, pustil v dresu Pacifické divize sedm branek z 22 pokusů soupeřů.

Oba čeští brankáři se zúčastnili exhibice v AHL poprvé v kariéře. V původní nominaci byl další gólman Pavel Francouz z Colorado Eagles, který měl vytvořit v Pacifické divizi dvojici s Kořenářem, ale kvůli zranění se z účasti omluvil.

Utkání hvězd AHL ve Springfieldu (USA)
Finále:
Atlantická divize - Severní divize 0:1 po sam. nájezdech.
Základní skupina:
Atlantická divize - Centrální divize 3:1
Severní divize - Pacifická divize 2:4
Severní divize - Centrální divize 4:2
Atlantická divize - Pacifická divize 5:2
Pacifická divize - Centrální divize 3:5
Atlantická divize - Severní divize 1:4
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.