Rubriky:

Ostatní

Živě

Fraška ve slovenské extralize. Rozhodčí neznali pravidla, radit jim museli trenéři i šéf soutěže

5. března 2019 16:08 - Praha

Šlo o moment, který by byl těžko pochopitelný i v amatérských hokejových soutěžích. Že ale nastal na profesionální úrovni, ve slovenské nejvyšší lize, je až neuvěřitelné. Ukázalo se totiž, že rozhodčí neznají pravidla, která jim museli vysvětlovat nejenom trenéři.

 

huste.tv

Od této sezony působí ve slovenské nejvyšší soutěži i dva týmy z Maďarska - MAC Budapešť a Miškovec. A právě při jejich vzájemném souboji v předkole play off nastala před prodloužením tragikomická událost.

Zatímco v základní části se hrálo pětiminutové prodloužení se třemi bruslaři na každé straně, v předkole už je doba nastavení dvojnásobná a za každý tým mají být na ledě čtyři hráči v poli.

Kouč Miškovce Glen Hanlon ukazuje rozhodćímu vytištěná hokejová pravidla, asistent trenéra na prstech ukazuje, že se prodloužení má hrát čtyři na čtyři.

huste.tv

Jenže o tom nemělo kvarteto mužů v pruhovaných dresech ani potuchy...

Marné bylo přesvědčování ze strany hráčů i trenérů obou mužstev. Kanadský kouč Miškovce Glen Hanlon si dokonce vzal na pomoc vytištěná hokejová pravidla, ve kterých se arbitry snažil přesvědčit o pravdě.

Rozhodčí nakonec přesvědčil až Richard Lintner, šéf slovenské extraligy.

huste.tv

Ovšem marně. Těžko říct, jak by vše dopadlo, kdyby na utkání nebyl osobně přítomen Richard Lintner. Ředitel soutěže sešel z tribuny až k ledové ploše, kde rozhodčím pravidla vysvětlil a po několikaminutové pauze se konečně mohlo zase jít hrát.

Neznalost pravidel nakonec měla pro čtveřici arbitrů Kalinu, Korbu, Kollára a Šoltése dohru. Sportovní oddělení slovenského svazu jim až do konce probíhajícího play off pozastavilo činnost.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.