Živě

Infarktový závěr a noční směna. Boj o play off skončil v jednu ráno

22. března 2019 12:29 - Praha

Kdy bude konec? Otázka, která dostala odpověď až hodně po půlnoci. Nejdelší zápas v historii švýcarského hokeje rozhodl o postupu Bernu do semifinále ligového play off. Vítěz základní části udolal v šestém čtvrtfinálovém utkání Ženevu na jejím ledě 3:2 až v závěru třetího prodloužení. Zápas skončil krátce před jednou hodinou ranní v čase 117 minut a 43 sekund.

 

Facebook: SC Bern

Bern vedl od 48. minuty 2:0, ale v poslední minutě třetí třetiny si cestu za postupem zkomplikoval. V čase 59:14 snížil Tommy Wingels a za dalších 17 sekund vyrovnal Daniel Winnik. Hokejisté Bernu ztratili v play off dvoubrankové vedení už počtvrté a vždy pak museli hrát prodloužení.

Čtvrteční duel ukončil po 117 minutách a 43 sekundách Mark Arcobello. Dosavadním rekordem švýcarské ligy byl loňský barážový zápas mezi Klotenem a Rapperswilem-Jonou, který trval 102 minut a 32 sekund.

Nejdelší zápas české hokejové extraligy proběhl v roce 2013, šlo o pátý duel předkola play off, kdy Vítkovice zvítězily nad Českými Budějovicemi 3:2. Duel skončil v čase 113 minut a 51 sekund.

Ještě déle dokázali hrát hokejisté v Norsku, kde týmy Storhamar a Sarpsborg hrály ve vyřazovacích bojích neuvěřitelných 217 minut a 14 sekund. V tomto utkání padlo 188 střel.

lik, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.