Živě

Furch odchází z KHL do švédského Örebra

2. května 2019 11:42 - Örebro

Hokejový brankář Dominik Furch opouští po čtyřech letech Kontinentální ligu a bude působit ve Švédsku. Devětadvacetiletý gólman podepsal roční smlouvu s týmem Örebro HK.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Dominik dlouhodobě potvrzuje své kvality, v KHL si vybudoval skvělé jméno. V tuto chvíli však byly v Rusku k dispozici především nabídky z klubů, u kterých se očekává umístění spíše v dolní polovině tabulky," uvedl hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

Örebro má naproti tomu nejvyšší ambice a o Furcha mělo zájem již delší dobu. "Vyhlídli si jej na pozici jedničky, původně usilovali o jeho zapojení k týmu již na konci této sezony," řekl Spálenka.

Dominik Furch přichází na sraz hokejové reprezentace v Praze.

Vlastimil Vacek, Právo

Ve švédském klubu po sezoně skončili Jhonas Enroth, Stefan Stéen i Eero Kilpeläinen, kteří za Örebro chytali v minulé sezoně.

Furch, odchovanec Kobry Praha chytal v extralize za Slavii, v roce 2015 odešel do KHL a tři sezony působil v Omsku. V tomto ročníku hájil účastník olympijských her v Pchjongčchangu a dvou světových šampionátů barvy Čerepovce.

Kanadský útočník Connor McDavid překonává českého brankáře Dominika Furcha během přípravného utkání v pražské O2 areně.

Vlastimil Vacek, Právo

"V Čerepovci se poslední rok nedařilo týmu dle představ, upřímně, rád bych se pohyboval v jiných patrech tabulky. Zároveň mě láká nové prostředí, nová liga. Ta švédská se řadí mezi top soutěže Evropy, v tomto směru jsem měl rozhodování ulehčené," uvedl Furch, který zároveň poukázal na velký zájem švédského klubu. "Několikrát se mnou mluvili a vysvětlovali mi moji pozici i budoucí směřování klubu. Mám z toho dobrý pocit," řekl.

Zároveň věří, že mu angažmá ve Švédsku může pomoct v cestě do zámoří. "Ten sen jsem nikdy nevzdal a nevidím k tomu důvod ani nyní. Švédská liga je hodně sledována, já se pořád cítím mladý. Brankáři navíc dozrávají později, takže několik let aktivní kariéry mi ještě zbývá. V prvé řadě se ale chci napevno prosadit v dresu Örebro a klubu reálně pomoci. Všechno ostatní by přišlo později," uvedl Furch. Informace o novém dějišti zjišťoval i u obránce Jakuba Krejčíka, jenž v klubu v minulosti působil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.