Nečas ve finále bodoval. Charlotte srovnalo sérii s Chicagem

Charlotte/Praha

Hokejisté Charlotte vyhráli v neděli ve druhém finále play off nižší zámořské soutěže AHL nad celkem Chicago Wolves 5:3 a vyrovnali stav série hrané na čtyři vítězné zápasy na 1:1. Asistenci u vítězné branky farmy Caroliny, kterou vstřelil ve 39. minutě Slovák Tomáš Jurčo, si připsal český útočník Martin Nečas.

Radost hokejistů Charlotte ve druhém finále AHL.

Domácí Checkers se ujali vedení ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre ve vlastním oslabení Nick Schilkey, ale za 54 sekund vyrovnal Keegan Kolesar. Ve 26. minutě hráči Charlotte během 14 vteřin unikli díky gólům Nicolase Roye a Stelia Mattheose do dvoubrankového vedení.

Ztrátu ale smazal dvěma brankami Gage Quinney, který nejdříve po 72 sekundách snížil a v čase 31:13 v přesilové hře i vyrovnal. Vedení vrátil Charlotte 67 sekund před koncem druhé části Jurčo a minutu před koncem při power play pečetil výsledek do prázdné branky Andrew Poturalski.

Dvacetiletý Nečas, který v sobotním úvodním finále nezabránil brankou porážce 3:4 v prodloužení, si v play off polepšil na devět bodů za tři góly a šest asistencí z 15 utkání.

V dresu poražených vyšel potřetí za sebou naprázdno útočník Tomáš Hyka, který je v boji o Calder Cup se 14 body za tři branky a 11 přihrávek z 19 zápasů třetím nejproduktivnějším hráčem týmu a celkově mu patří deváté místo. Navíc si v nedělním duelu připsal čtyři záporné body v bilanci plus/minus a dohromady si ve finále pohoršil na -6.