Živě

Varianta s Růžičkou definitivně padla. Jak se slavný klub rozhodl?

4. června 2019 15:13 - Bratislava/Praha
(Aktualizováno: 4. června 2019 15:43)

Pohrávali si s myšlenkou angažovat Vladimíra Růžičku, jenže když vyšlo najevo, že v Kontinentální hokejové lize kvůli přetrvávajícím finančním trablům po sedmi letech skončí, museli se vydat jinou cestou. Hokejisty Slovanu Bratislava, kteří by měli v nacházející sezoně hrát slovenskou extraligu, nakonec povede Roman Stantien. V klubu podepsal smlouvu na dva roky.

 

Profimedia.cz

„V osobě Romana Stantiena získáváme zkušeného a progresivního trenéra, který dokonale zná prostředí bratislavského klubu a navzdory jistému časovému skluzu oproti dalším klubům Tipsport Ligy je schopný sestavit konkurenceschopný kádr a dobře ho připravit na příští sezonu," uvedl bratislavský celek na svých oficiálních stránkách.

Čtyřiapadesátiletý rodák z českého Kyjova, který ale reprezentoval Slovensko, triumfoval jako hráč hned šestkrát v české extralize se Vsetínem, na Slovensku ovládl tamní nejvyšší soutěž s Trenčínem a Slovanem. Za slovenský národní tým si zahrál na dvou světových šampionátech.

Aktivní kariéru ukončil v roce 2009, o rok později už se vrhl na dráhu kouče. Jako asistent trenéra vyhrál se Slovanem v ročníku 2011/12 domácí titul, následně v klubu působil rovněž jako asistent i čtyři sezony v době, kdy Slovan hrál KHL.

Uplynulou sezonu strávil Stantien na střídačce Popradu, který dotáhl do semifinále slovenské extraligy. Pro nadcházející sezonu se před čtrnácti dny domluvil na smlouvě v polské Osvětimi. Jenže z toho rychle sešlo...

Zaplaťte dluhy. A rychle! Slavný hokejový klub dostal ultimátum

„V Osvětimi jsem se cítil dobře, ale práce v Bratislavě je pro mě splněný sen. Nabídka takového klubu se neodmítá. Kdybych tak učinil, pravděpodobně by už taková šance nepřišla," řekl Stantien pro Gazeta Krakowska.

Slovan by měl v příští sezoně působit v domácí extralize, do níž už podal přihlášku. K jejímu schválení ale musí mimo jiné uhradit závazky vůči hráčům, které přiznává. Jen městu bratislavský klub dluží za pronájem zimního stadionu Ondreje Nepely milion eur. Další statisíce pak „visí" některým hráčům, kteří za něj minulou sezonu nastupovali v KHL.

škv, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.