Rubriky:

Ostatní

Živě

Naděje pro slovenský hokej! Šatan byl zvolen prezidentem svazu

26. června 2019 18:23 - Praha

Bývalý skvělý útočník Miroslav Šatan (44) byl ve středu zvolen novým prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH). Rozhodli o tom delegáti kongresu SZLH. Šatan vystřídal ve funkci Martina Kohúta, který na další funkční období nekandidoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šatan získal 229 hlasů a jeho protikandidát Jaromír Šmátral jen 99 hlasů. Bývalý kapitán československých mistrů světa z roku 1985 Dárius Rusnák se kandidatury na poslední chvíli vzdal.

Šatan působil dva roky jako generální manažer slovenské hokejové reprezentace. Jako hráč získal čtyři medaile ze světových šampionátů a je také držitelem prestižního Stanley Cupu. Je historicky nejlepším střelcem slovenského národního mužstva.

Bývalý kapitán slovenské hokejové reprezentace se chce s kluby dohodnout na jednotné dlouhodobé strategii rozvoje hokeje. Jeho dalším cílem je budování hokejových akademií, které by měly fungovat v každém krajském městě.

Ivan Vilček, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.