Živě

Naděje pro slovenský hokej! Šatan byl zvolen prezidentem svazu

26. června 2019 18:23 - Praha

Bývalý skvělý útočník Miroslav Šatan (44) byl ve středu zvolen novým prezidentem Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH). Rozhodli o tom delegáti kongresu SZLH. Šatan vystřídal ve funkci Martina Kohúta, který na další funkční období nekandidoval.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šatan získal 229 hlasů a jeho protikandidát Jaromír Šmátral jen 99 hlasů. Bývalý kapitán československých mistrů světa z roku 1985 Dárius Rusnák se kandidatury na poslední chvíli vzdal.

Šatan působil dva roky jako generální manažer slovenské hokejové reprezentace. Jako hráč získal čtyři medaile ze světových šampionátů a je také držitelem prestižního Stanley Cupu. Je historicky nejlepším střelcem slovenského národního mužstva.

Bývalý kapitán slovenské hokejové reprezentace se chce s kluby dohodnout na jednotné dlouhodobé strategii rozvoje hokeje. Jeho dalším cílem je budování hokejových akademií, které by měly fungovat v každém krajském městě.

Ivan Vilček, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.