ČR - Kanada 9:1Čeští inline hokejisté vyhráli druhý zápas na MS

Barcelona

Čeští inline hokejisté rozdrtili na mistrovství světa organizace FIRS v Barceloně Kanadu 9:1 a uspěli i ve druhém utkání na turnaji. Obhájci titulu z loňského šampionátu v italském Asiagu budou v pondělí od 21:30 bojovat se Spojenými státy americkými o vítězství ve skupině A.

Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci přispěl ke kanonádě českého týmu Filip Kuťák. Svou první brankou uzavřel ve 13. minutě účet prvního poločasu na 4:0, když se předtím trefil dvakrát Martin Fiala a jednou Petr Kafka.

Po gólech Jakuba Bernada, Kuťáka, Mikuláše Zbořila a Pavla Strýčka sebral brankáři Dominiku Frodlovi čisté konto za stavu 8:0 v 35. minutě Jake Coughler. Za 22 sekund dovršil výsledek i hattrick Kuťák.

České inline hokejistky deklasovaly ve skupině B Austrálii 24:1 a zůstávají po dvou duelech rovněž bez ztráty bodu. Po devíti bodech si připsaly Kateřina Mrázová (5+4) a Sára Čajanová (4+5), osm jich nasbírala Natálie Mlýnková (5+3).

Mistrovství světa v inline hokeji organizace FIRS v Barceloně:
Muži:
Skupina A:
ČR - Kanada 9:1 (4:0)
Branky: 13., 28. a 36. Kuťák, 2. a 10. Fiala, 8. Kafka, 26. J. Bernad, 30. M. Zbořil, 35. Strýček - 35. Coughler.
ČR - Austrálie 24:1 (13:1)
Branky: 1., 12., 17., 19. a 22. Mrázová, 5., 12., 17., 39. a 39. Mlýnková, 27., 29., 29. a 33. Čajanová, 14. a 19. Flachsová, 19. a 29. Erbenová, 7. Mazancová, 13. Kovářová, 15. Jančová, 30. Vopravilová, 32. Veselá, 38. Kaltounková - 7. Crawleyová.
Čína - Finsko 1:8
Velká Británie - Austrálie 4:0