ČR - USA 0:3Čeští inline hokejisté titul na MS neobhájili, skončili druzí

Barcelona

České inline hokejisté prohráli ve finále na mistrovství světa v Barceloně se Spojenými státy americkými 0:3 a neobhájili titul z loňského šampionátu v italském Asiagu. V ženské kategorii Češky ve finálovém utkání také neuspěly proti USA a po porážce 1:3 stejně jako před rokem získaly stříbro.

V mužském boji o zlato v úvodní dvacetiminutovce gól nepadl a 24. minutě otevřel skóre Peter DiMartino, který překonal Dominika Frodla. Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka dobývali branku Michaela Maczynského marně.

V 37. minutě naopak zvýšil Peter Joseph Kavaya a 49 sekund před koncem už při hře bez brankáře dovršil výsledek William Pascalli. Američané tak ovládli MS už pošestnácté.

Češi dosáhli popatnácté v řadě na medaili a zůstávají nejúspěšnější s 21 cennými kovy z 25 šampionátů. Mají na kontě po šesti zlatých a stříbrných, devětkrát získali bronz.

V ženském finále bezbrankový stav v souboji dvou dosud neporažených celků prolomila v čase 18:13 Jennifer Rose Friedmanová a mezi 24. a 26. minutou zvýšila ve prospěl obhájkyní titulu dvěma góly Kyla Elizabeth Sandersová na 3:0.

V polovině druhého poločasu už jen zkorigovala výsledek Kateřina Mrázová, která vyhrála suverénně s 35 body za 19 branek a 16 asistencí ze sedmi zápasů produktivitu turnaje. O sedm bodů předčila spoluhráčku Natálii Mlýnkovou (16+12).

Američanky na 18. šampionátu dosáhly na jubilejní desáté zlato. Češky získaly stříbro počtvrté, na kontě mají i tři triumfy a dva bronzy.