Rubriky:

Ostatní

Těžká práce! Od nuly! Česká hokejová legenda řeší složitý úkol

1. srpna 2019 12:25 - Praha

Povolali českou legendu a na zdejším ledě budou zbrojit na příští velké bitvy, které je čekají i doma v Pekingu. Čínští hokejisté už se pod vedením bývalého excelentního útočníka Jiřího Šejby připravují v Kladně, aby se jejich tým od nové sezony stal příslušníkem třetí nejvyšší české soutěže a učinil alespoň krůček k tomu, aby byl schopen důstojně hrát na olympiádě v roce 2022.

 

Petr Hloušek, Právo

Těžký úkol stojí před hrdinou české hokejové historie, který po hráčské kariéře působil mj. v Pardubicích, Mladé Boleslavi, ale i v Polsku a na Slovensku. „Tahle práce je úplně jiná, musíte začít skoro od nuly, být hodně trpělivý," líčí pro Radiožurnál Šejba, který se zapsal do hokejových dějin hlavně při MS v roce 1985.

Část čínského týmu je teď v Kanadě, zbytek má Šejba v Kladně. Pod názvem China Golden Dragon bude výběr hrát druhou ligu a to od září.

Jaromír Jágr na tréninku kladenských hokejistů.

Vít Šimánek, ČTK

Ovšem už v červnu byl český kouč v Pekingu, podílel se na výběru 33 hokejistů pro reprezentační výběr z tamních provincií.

Lze Číňany, kteří v rámci MS patří až do čtvrté výkonností skupiny, připravit na důstojné účinkování mezi českými mantinely? „Nedokážu to přesně říct, ale myslím si, že ano, budeme hodně trénovat, hodně dělat nácviky," říká Šejba pro Radiožurnál.

Deviza? Pracovitost

K novým svěřencům promlouvá anglicky, asistent překládá do čínštiny. Může spoléhat na jednu cennou asijskou devizu... „Pracovitost. Chtějí, ale spoustu těch věcí nemají zažitých. Proto to asi půjde pomaleji než u našich hráčů," přemítá trenér, který pro šampionát v příštím roce bude moci spoléhat i na pár jedinců z nižších kanadských soutěží a také z Kunlunu, týmu KHL.

Představitelé českého hokeje včetně majitele kladenských Rytířů Jaromíra Jágra doprovázeli v Číně před časem prezidenta Miloše Zemana. Podepsali při tom dohodu o rozvoji česko-čínského hokejového programu. Právě na ledě Jágrova Kladna se teď Číňané připravují.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.