Rubriky:

Ostatní

Divočina při turnaji malých hokejistů. Rozhodčího na ledě naháněli a napadli trenéři

9. září 2019 16:00 - Alberta/Praha

Mělo jít především o zábavné odpoledne, během něhož hokejisté mladší deseti let hráli v kanadském Lethbridge v provincii Alberta turnaj tři na tři. Všechno ale skončilo nechutnou scénou, při níž se rozhodčí bál o zdraví.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Na videu zveřejněném Deanem Millardem, který o události informoval na sociálních sítích, je vidět, jak dva muži v civilu nahánějí na ledě rozhodčího a pouštějí se s ním do šarvátky. Podle Millarda šlo o trenéry.

Celý incident měl odstartovat jeden z malých hráčů, který sekl hokejkou rozhodčího. Ten si nic nenechal líbit a hráče fyzicky napadl (podle některých svědků v sebeobraně). Pak už nastala mela, kdy na led napochodovali i trenéři.

Rvačka se potom měla přenést i do útrob stadionu do míst, odkud vyjíždí rolba. Podle nepotvrzených zpráv musela být přivolána i záchranka.

„Tento incident by měl posloužit jako příklad toho, jak důležité je zajistit, aby kluziště bylo bezpečným místem pro děti. Takováto jednání nemají v našem sportu místo. Hráči se měli se svými kamarády bavit hokejem," uvedli v prohlášení organizátoři turnaje s tím, že na vyšetřování incidentu spolupracují s policií.

škv, Sport.cz